ТЕМА 9. Післяобідні (десертні) коктейлі.
Ці коктейлі належать до групи "коротких напоїв" (вихід 50 — 75 мл). Це десертні коктейлі, які рекомендують у денний час. їх поділяють на чотири групи:
1. Класична група Пуус-кава, Чампе-реллс, Кнікебайн (це шаруваті коктейлі).
2. Підсолоджена група — будується за структурною формулою: основа + лікер.
3. Солодка група Сау — в цих коктейлях основа, кисла і солодка частини однакові в пропорційному відношенні.
4. Емульгаторна група — будується за формулою: основа + вершки і основа + вершки + лікер.
Класичні післяобідні коктейлі називають коктейлями-парадоксами, оскільки їх не змішують. Окремі частини (компоненти) напою нашаровуються, не змішуючись, одна на другу, створюючи смаковий і кольоровий букет. Принцип шаруватості базується на різній питомій вазі компонентів. Для приготування цих напоїв слід пам’ятати, що сиропи містять цукру більше, ніж креми, а креми — більше, ніж плодово-ягідні лікери; плодово-ягідні лікери — більше, ніж цитрусові;цитрусові — більше, ніж ароматичні. Під час приготування цих коктейлів використовують барну ложку, яку перевертають ручкою вниз, тримаючи її під нахилом, і по ручці наливають компоненти. Коктейлі групи Пуус-кава. Ці шаруваті коктейлі готують у спеціальній чарці для Пуус-кави місткістю 50 мл. Напій складається з багатьох компонентів (лікерів) різних кольорів. Усі лікери повинні бути добре охолодженими. Якщо коктейль готують з коньяком, то його додають у кінці. Компоненти для коктейлю беруть в однаковому пропорційному відношенні. Рекомендують коктейлі Пуус-каву для жінок.
Коктейль Пуус-кава № 1.
Сироп малиновий — 10, лікер Мараскіно — 10, лікер Шартрез — 10, лікер М’ятний — 10, коньяк Курвуазьє — 10. Вихід- 50.
Коктейлі групи Чампереллс.
Ці шаруваті коктейлі готують у чарці до 75 мл. Кількість шарів — не більше ніж чотири. Для їх приготування використовують охолоджені ароматні та терпкі лікери, кінцевим компонентом повинен бути фруктопо-ягідний бренді або інші дистиляти (горілка, джин, віскі), крім коньяка. Рекомендують ці коктейлі для чоловіків,
Коктейль Чампереллс № 1.
Лікер Крем де какао коричневий — 25, лікер Бенедиктин зелений — 25, Кальвадос безбарвний — 25. В и х і д — 75.
Коктейлі групи Кнікебайн. Це шаруваті коктейлі, до складу яких входить жовток і білок яйця або тільки жовток.
Приготування коктейлю Кнікебайн. На дно охолодженої тюльпаноподібної чарки місткістю 75 мл опускають жовток, потім обережно шарами вливають компоненти: лікери, сиропи, міцноалкогольні напої. Білок збивають окремо і обережно викладають зверху приготовленого напою і збризкують 2 — 3 дешами Ангостури або посипають сухим модифікагором (тертим мускатним горіхом, шоколадом, горіхами або дрібно посіченим імбиром). Кількість шарів може бути довільна. Кінцевий міцноалкогольпий компонент — будь-який дистилят (залежно від смаку клієнта).
Коктейль Кнікебайн на основі горілки.
Сироп малиновий — 10, крем ванільний — 10, лікер Шартрез — 10, горілка — 20,яйця (жонток) — 20, збитий білок — 20. Ангостура — 2-3 деша. В и х і д — 90.
Якщо готують шаруваті коктейлі з жовтком, то його розмішують між шарами компонентів, посипавши сухим модифікатором.
Підсолоджена група. Це десертні напої, рецептура яких має таку формулу: основа + лікер в однаковому пропорційному відношенні.
Готують ці лікери в шейкері з льодом, подають в коктейльних охолоджених чарках, сервірують соломинками, гарнірують цитрусовими, черешнею або вишнею, нанизаною на шпажку. Приклади рецептур коктейлів підсолоджуючої групи:
I. Бренді — 25, лікер Бенедиктин — 25.
II. Лікер Бенедиктин — 25, Кальва-дос — 25.
III. Лікер Драмб’ю — 25, віскі Шотландські — 25.
IV. Горілка — 25, лікер Вишневий —25.
V. Бренді Абрикосовий — 25, лікер Кюрасао — 25.
Коктейль Солодкий сау.
Лікер Куантро — 25, сік лимонний — 25, джин сухий — 25. В и х і д — 75.
Емульгаторна група коктейлів: їх ще називають вершковими десертними коктейлями, оскільки постійним компонентом у цій групі є вершки.
Найсмачніші коктейлі готують з використанням кавового і шоколадного крему.
Коктейль Вершковий на основі горілки.
Лікер Куантро — 25,вершки — 25, горілка — 25. В и х і д — 75.
Коктейлі групи Флоут. Це особлива група емульгаторних десертних післяобідніх коктейлів, які готують за формулою: основа + вершки. Як основу виористовують плодово-ягідні лікери і креми, вершки збивають. Приготування коктейлів Флоут. Охолоджений келих Сау наповнюють на 1/2 льодом, вливають лікер і кладуть частину збитих вершків, розмішують барною ложкою знизу вверх, щоб лікер повністю перемішався з вершками . Другу половину збитих вершків кладуть зверху на напій, посипають тертим шоколадом, гарнірують фігурним пісочним печивом. Сервірують чайною ложкою і соломинкою.
Лікер Флоут № 1.
Лікер Крєм-какао — 25, вершки збиті — 25. В и х і д — 50.
Дата добавления: 2016-04-11; просмотров: 5992;