Методика визначення нормативів витрат на окремі види експлуатаційної роботи
Велике практичне значення при аналізі виконання плану експлуатаційних витрат для визначення зміни витрат і собівартості перевезень під впливом зміни пробігу або простою рухомого складу, для встановлення рівня плат за користування рухомим складом окремими підрозділами залізниць і нетранспортными організаціями, визначення ефективності реконструктивних та організаційно-технічних заходів, а також для вирішення інших техніко-економічних завдань має розрахунок собівартості окремих одиниць (видів) експлуатаційної роботи.
Експлуатаційні витрати, пов'язані з пробігом і простоєм рухомого складу, доцільно розраховувати методом витратних ставок. При цьому спочатку встановлюється, витрата яких вимірників і в якому обсязі необхідна на одиницю певного виду експлуатаційної роботи.
В залежності від характеру вирішуваних задач по різному вирішується питання про облік умовно-постійних витрат. При визначенні одержуваної залізницями економії або втрат у витратах, пов'язаних зі зміною пробігу або простою рухомого складу, собівартість окремих видів експлуатаційної роботи розраховується тільки в частині залежать від розмірів руху витрат. Для встановлення плат, що справляються з нетранспортних організацій за використання рухомого складу залізниць, витрати, пов'язані з пробігом або простоєм рухомого складу, слід розраховувати за повної їх величиною.
Розрахунок собівартості окремих одиниць експлуатаційної роботи проводиться в такому порядку:
- з'ясовуються умови, при яких виконується певний вид експлуатаційної роботи;
- встановлюється, які калькуляційні вимірювачі затрачаються на розглянуту одиницю експлуатаційної роботи;
- розраховуються величини вибраних калькуляційних вимірників на одиницю експлуатаційної роботи;
- коригуються витратні ставки при умовах роботи, що відрізняються від среднедорожных;
- визначається величина залежать від розмірів руху видатків по кожному вимірника на розглянуту одиницю експлуатаційної роботи;
- підраховується загальна сума залежать від розмірів руху витрат, що припадають на одиницю даного виду експлуатаційної роботи (собівартість окремої одиниці експлуатаційної роботи в частині залежать від розмірів руху витрат).
Для економічної оцінки поліпшення експлуатаційної діяльності розрахунок витрат виконуються для перспективного варіанту без розвитку пропускної здатності.
Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 656;