Залежність собівартості перевезень від маси поїзда брутто

Основними резервами підвищення маси поїзда на залізницях є оновлення існуючого локомотивного парку; подовження станційних колій; впровадження нових технологій, що підвищують якість експлуатаційної роботи і формування поїздів; використання потужності локомотива; збільшення завантаження вагонів; підвищення професійного рівня і кваліфікації працівників локомотивних бригад.

Збільшення маси поїзда брутто є комплексної завданням, у вирішенні якої беруть участь майже всі галузеві господарства дороги: локомотивне, вагонне, господарство перевезень, колії, СЦБ і зв'язку, вантажної і комерційної роботи.

Підвищення маси поїзда дозволяє економити експлуатаційні витрати в частині витрат на паливо, електроенергію, оплату праці локомотивних бригад, ремонт і амортизацію поїзних локомотивів, маневрові локомотиви. Збільшення середньої маси поїзда призводить також до збільшення резервів пропускної спроможності залізниць.

При зміні маси поїзда брутто вимірники «вагоно-км», «вагоно-години» і «кількість вантажних відправок» не змінюються. Вимірники «локомотиво-км», «локомотиво-години», «бригадо-години локомотивних бригад» і «бригадо-години поїзних бригад» змінюються обернено пропорційно; три вимірювача змінюються назад уповільнено – «витрата палива або електроенергії», «маневрові локомотиво-години» і «тонно-км брутто вагонів і локомотивів».

Приклад:

Витрата електроенергії. При розрахунку електроенергії (палива) слід враховувати, що питома норма витрати на вимірювач «10000 т-км брутто» змінюється при зміні маси поїзда брутто. Наближено вважають, що при збільшенні Q на 1 % середня норма витрати електроенергії зменшується на 0,2 – 0,22 %. Більш точно витрата електроенергії (палива) для тяги поїздів можна визначити за основним складовим паливно-енергетичних витрат: на пересування вагонів, на пересування локомотивів і на простій локомотивів у робочому стані. При цьому норми витрат електроенергії (палива) встановлені відповідно на 10000 т-км брутто, на 100 локомотиво - км лінійного пробігу і на 1 годину простою локомотива в робочому стані.

При зміні маси поїзда брутто змінюється витрата електроенергії або палива на пересування і простій локомотивів. Витрати на пересування вагонів залишається постійним:

Маневрові локомотиво-години розраховуються за чотирма складовими, з яких змінюється тільки одна частина витрат маневрових засобів, а саме маневрові локомотиво-години, які залежать від пробігу поїздів і змінюються назад пропорційно зміні маси поїзда брутто. Інша величина маневрових локомотиво-годин залишається стабільною:

Розрахунок витрат, що припадають на 1000 т•км, і собівартість перевезень залежно від маси поїзда брутто наведено в табл.

При визначенні впливу маси поїзда на собівартість перевезень слід враховувати можливу зміну дільничної швидкості руху під впливом маси поїзда. Між цими показниками існує техніко-експлуатаційна залежність. В результаті збільшення резервів пропускної здатності віддаляються терміни її розвитку. При цьому виникає додаткова економія експлуатаційних витрат, пов'язаних з утриманням і ремонтом постійних пристроїв, їх амортизацією і т.ін.

У цілому собівартість перевезень змінюється більш значно і за рахунок освоєння додаткових перевезень при збільшенні резервів пропускної спроможності залізниці.

 








Дата добавления: 2016-04-02; просмотров: 1128;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.