Структура маркетингового комплексу
Гуртовики, як й роздрібні торговці, повинні приймати рішення щодо асортименту товарів та послуг, ціни, просування та місця розташування. Асортимент товарів та послуг, які пропонує гуртовик, і є його "товаром". Споживачі постійно тиснуть на гуртовиків, змушуючи їх пропонувати повний асортимент товарів та підтримувати запаси товарів на рівні, достатньому для негайної поставки. Але така практика ведення справ не є прибутковою для гуртовиків. Сьогодні гуртовики прагнуть скоротити різноманіття асортиментних груп товарів, якими вони займаються, вибираючи тільки найвигідніші. Гуртовики переглядають й комплекс послуг, вибираючи тільки ті з них, які сприяють закріпленню стосунків з покупцями, відмовляючись від надання інших послуг чи встановлюючи на них додаткові надбавки. Головне в їхній справі — знайти той оптимальний комплекс послуг, який найбільше влаштовує їх цільових споживачів.
Ціноутворення також представляє собою важливий фактор успішної діяльності гуртовиків. Для покриття витрат до вартості товару зазвичай додається стандартна націнка, скажімо, 20%. Витрати можуть складати 17% суми валового прибутку, і тоді чистий прибуток буде 3%. В гуртовій торгівлі бакалійно-гастрономічними товарами чистий прибуток нерідко не досягає й 2%. Гуртові торговці активно шукають нові, ще не випробувані методи ціноутворення. Наприклад, для того щоб привернути увагу нових вигідних клієнтів, вони зменшують націнки на деякі групи товарів. Вони можуть домовитися з постачальниками про встановлення спеціальних знижок на великі партії товарів, якщо це дозволить їм збільшити загальний обсяг збуту товарів цих постачальників.
Незважаючи на те, що розумне застосування методів просування сприяло б кращому веденню справ гуртовиком, більшість з них не приділяють належної уваги просуванню, їхній підхід до вирішення проблем торгової реклами, стимулювання збуту, персонального продажу та зв'язків із громадськістю можна схарактеризувати, як непередбачуваний та випадковий. Багато гуртовиків торгують за старими методами, залишаючись прихильниками методу персонального продажу, коли вся технологія збуту зводиться до взаємодії одного гуртовика-продавця з одним клієнтом, в той час як сучасний збут оснований на спільних колективних зусиллях, спрямованих на організацію продажу, побудову міцних стосунків та надання необхідних послуг якнайбільшій кількості клієнтів. Назріла необхідність створення багатосторонньої стратегії просування, а також інтенсивнішого використання матеріалів та програм просування, якими користуються постачальники.
І нарешті, ще один важливий фактор успішної діяльності — це місце розташування підприємства гуртової торгівлі. Гуртовики повинні особливо ретельно підходити до вибору місця розташування підприємства та його оснащення. Як правило, вони розміщують свої підприємства в районах з невеликою орендною платнею та низьким рівнем податків та прагнуть вкладати мінімум коштів у будівлі, обладнання та різноманітні системи обслуговування. Внаслідок цього їхні системи обробки вантажу та замовлень відстають від сучасних вимог. Однак останнім часом найпередовіші компанії намагаються боротися з витратами, які постійно зростають, вкладаючи кошти в автоматизацію складів та створення оперативних систем управління замовленнями. Замовлення передається безпосередньо з автоматизованої системи роздрібного торговця в комп'ютер гуртовика, а потрібні товари відбираються на складі спеціальним механічним пристроєм та автоматично переміщуються на відкриту платформу, де комплектується замовлення. Більша частина великих гуртовиків використовує комп'ютери для виконання бухгалтерських операцій, оформлення рахунків, управління запасами та прогнозування. Сучасні гуртовики докладають величезних зусиль для узгодження послуг, які вони надають, з потребами основних клієнтів, а також шукають можливі шляхи зниження витрат на ведення свого бізнесу.
Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 566;