Пошук за всіма закладками системи

Список усіх закладок у документах системи можна переглянути, натиснувши кнопку на Головній Панелі Інструментів або обравши пункт Основного Меню “Пошук/Закладка”.

Перед Вами з’явиться список усіх закладок до всіх документів системи. Прийоми роботи з ним ми описали вище в “Пошуку за закладками у даному документі”. Якщо Ви досить часто створювали закладки в документах, список у Переліку всіх закладок згодом стане дуже великим і досить складним для його перегляду. Тому Вам знадобиться фільтр перегляду закладок за їхніми типами, що дозволяє зменшити діапазон перегляду. За замовчуванням система завжди включає опції перегляду всіх типів закладок. Робота з “закладкими‒посиланнями” можлива тільки у версії “ЛІГА:ЗАКОН Професіонал”.

Друк документа

Ви можете роздрукувати весь текст документа або його виділений фрагмент. Для цього натисніть лівою кнопкою миші на зображенні принтера в Додатковій Панелі Інструментів (або виберіть пункт “Друк” у меню “Документ”). Перед Вами з’явиться діалогове вікно “Друк документа”. У ньому необхідно зазначити, що Ви бажаєте роздрукувати: весь документ або його фрагмент. Для цього у вікні треба вибрати відповідну опцію.

У ньому можна вибрати друкувальний пристрій (це зручно при роботі з мережею, коли в ній є декілька підключених друкувальних пристроїв), зазначити розмір паперу, вибрати її орієнтацію (книжкова або альбомна), а також ввійти у “Властивості” друкувального пристрою, в яких можна індивідуально настроїти друк з цього комп’ютера на друкувальний пристрій. Поле “Поточний принтер”, на який в даний момент може надіслати друк система ЛІГА:ЗАКОН. Праворуч від поля є кнопочка зі стрелкою, по якій відкривається перелік всіх доступних друкуючих пристриїв з цього комп’ютера. З цього переліку можна вибрати той принтер, на який Ви бажаєте запустити друк.

Визначення параметрів друку, які може регулювати система “ЛІГА:ЗАКОН”

У вікні “Друк документа” є п’ять корінців‒закладок, при натисканні на які лівою кнопкою миші будуть визиватися відповідні розділи: “Загальні”, “Сторінки”, “Шрифти”, “Відступи”, “Попередній перегляд”.

У розділі “Загальні”

• обрати поточний принтер;

• задати настройки поточного прінтера (за допомогою стандартного діалога операційної системи Windows);

• визначити друкування всього документа або фрагменту (за замовчуванням ‒ весь документ);

• чи робити підписи під фрагментами (під текстом, що роздруковується, робиться напис про те, із якого документа узятий фрагмент, що друкується);

• чи друкувати малюнки (мається на увазі зображення герба у шапці документа або графічного об’єкту, який може бути у тексті документа);

• додатково вказати діапазон друкованих сторінок;

• додатково встановити друк тільки парних сторінок або только непарних сторінок.

У розділі “Сторінки”:

• задати орієнтацію сторінки ‒ книжкова або альбомна;

• де друкувати номер сторінки — зверху або знизу (якщо не встановлена позиція друку номера, то номери сторінок не друкуються);

• установка або відміна виділення зміненого тексту при друці курсивом;

• установка або відміна вирівнювання по ширині.

Для деяких принтерів опцію “Не вирівнювати по ширині” варто використовувати обов’язково, тому що текст при друкці на цих принтерах друкується некоректно, наприклад, можуть наїжджати слова одне на одне.

У розділі “Шрифти” можна задати:

• назву шрифту для основного тексту;

• розмір шрифту;

• назву шрифту для рівномірного тексту;

• шрифти за замовчуванням.

Рекомендуємо використовувати TRUE TYPE шрифти.

У розділі “Відступи” можна задати:

відступи від краю сторінки ліворуч, праворуч, зверху і знизу.

В розділі “Попередній перегляд”:

Цей режим дозволяє переглянути, який на папері отримаємо текст роздрукованого документу при визначених параметрах друку.

Експорт до MS WORD

Якщо для створення своїх документів Ви використовуєте редактор MS WORD фірми Microsoft, то Ви можете легко переносити фрагменти текстів із бази даних системи “ЛІГА:ЗАКОН” у ці документи. Щоб розмістити текст всього документа або його фрагмент у WORD, необхідно спочатку виділити те, що Ви хочете експортувати. Це можна зробити за допомогою мишки або використовувати команду “Виділити весь документ” Контекстного Меню, що викликається правою кнопкою миші. Якщо Word у Вас не запущений, а Ви даєте команду експортувати виділений фрагмент тексту до Word, то система сама запускає редактор і копіює обраний Вами текст у нове вікно редактора Word.

Збереження у файлі

Текст документа або його виділений фрагмент можна зберегти у файлі на жорсткому диску комп’ютера. Для цього скористайтеся пунктом основного меню “Документ/Зберегти” або командою “Зберегти” у контекстному меню режиму роботи з документом (викликається правою кнопкою миші).

Перед Вами з’явиться діалогове вікно, у якому необхідно зазначити ім’я файла і місце його розміщення на диску. Система може зберігати документ у звичайному текстовому файлі (Windows‒кодировка) або у форматі HTML (це формат, який використовується в інтернетівських сторінках). Документи у форматі HTML можна редагувати за допомогою Microsoft Word або будь‒якого іншого редактора, що розрізняє цей формат.

Робота з перекладачем

Якщо текст документа українською мовою, то можна одержати до нього переклад російською мовою за допомогою вбудованого в систему українсько‒російського перекладача.

Для цього варто скористатися кнопкою “Переклад” на Додатковій Панелі Інструментів у режимі перегляду тексту документа або відповідної команди Контекстного Меню.

Відразу на Робочому Столі системи вікно перегляду тексту документа розділиться на дві частини, що синхронізовані між собою. Отже, коли Ви будете переглядати текст в одній із половин вікна, то відразу автоматично буде пересуватися текст у іншій половині вікна. У цей час підрядковий переклад робиться автоматично.

Якщо Ви хочете використовувати текст перекладу, то Вам спочатку обов’язково слід зазначити фрагмент або весь текст за допомогою миші і тільки потім Ви зможете скористатися командами Контекстного Меню: “Скопіювати в Clipboard”, “Занести до Word”, “Друк”, “Зберегти” (мається на увазі зберегти у файлі на жорсткий диск комп’ютера в зазначений Вами каталог).

Вбудований електронний перекладач працює тільки в українсько‒російській версії системи “ЛІГА:ЗАКОН” 7.

Нормативні документи в Україні видаються в основному державною мовою.

Для створення найбільш сприятливих умов для користувачів, які не володіють або на недостатньому рівні володіють українською мовою, розроблена українсько‒російська версія Комп’ютерної правової системи “ЛІГА:ЗАКОН” 7.

Її переваги:

•російський інтерфейс системи,
— пошук документів російською мовою,
— пошук за ключовими словами російською мовою,
— списки знайдених документів російською мовою,
— автоматичний переклад текстів російською мовою за допомогою вбудованого українсько‒російського перекладача,
— двовіконний режим перегляду текстів документів двома мовами із підрядковим автоперекладом.

Настроївши російський інтерфейс системи, Ви матимете можливість робити пошук за реквізитами і пошук за ключовими словами російською мовою, а отримані списки знайдених документів будуть так само російською мовою.

Але майте на увазі, що російські переклади текстів Ви отримуєте за допомогою електронного перекладача, тому пошук слів і словосполучень усередині текстів документів Вам (для найбільш повного результату) варто проводити російською й українською мовами.

Інформаційна картка документа

На Додатковій Панелі Інструментів є піктограма .

Якщо підвести курсор до цієї піктограми і натиснути ліву кнопку миші, то на екрані відкриється вікно з інформацією про документ, яка містить усі наявні реквізити документа і перелік посилань, що супроводжують документ. Структура картки динамічна.

Поля з переліком посилань спочатку висвічуються у вигляді одного рядка зі знаком “+” синього кольору і кількістю документів, що відповідають посиланням. Якщо натиснути на знак “+” лівою кнопкою миші один раз, то поле посилань розкриється й у ньому з’явиться весь перелік відповідних документів. При цьому назви документів будуть підсвічені синім кольором і якщо на одному з них натиснути один раз лівою кнопкою миші, то на екрані в новому вікні відкриється текст обраного документа. Для повернення в картку використовуйте Перелік відкритих документів на лівій панелі робочого вікна системи “ЛІГА:ЗАКОН” або перелік відкритих вікон у пункті “Вікна” Основного Меню системи.Вийти з картки в текст документа можна, натиснувши на кнопку Закрити в Додатковій Панелі Інструментів .

Примітка. Інформаційну картку документа можна викликати зі списку знайдених документів. Для цього досить у списку знайдених документів установити курсор на необхідному Вам документі, потім викликати Контекстне Меню по правій кнопці миші і вибрати в ньому команду “Інформація про документ”.

На цьому етапі з картки документа можна викликати текст документа тільки через список. Для цього варто спочатку вийти з картки (на Додатковій Панелі Інструментів кнопка з хрестом), потім у списку викликати текст документа.

Також з картки можна викликати режим перегляду графічного представлення зв’язків документа з іншими документами, які містяться у базі системи, за допомогою кнопки .

Примітка. Якщо вікно з інформацією про документ було відкрито з переліку документів, то ця кнопка недоступна.

Режим перегляду графічних зв’язків відкритого документу з іншими нормативними документами

Перегляд графічого представлення зв’язків документа можна зробити в спеціальному графічному режимі, який викликається за кнопкою їз інформаційної картки документа, яка була відкрита з тексту документа.

Примітка. Якщо вікно з інформацією про документ було відкрито з переліку документів, то ця кнопка недоступна.

У Режимі перегляду графічних зв’язків відкритого документу система дозволяє побачити картину зв’язків між документами в більш наглядній формі у вигляді простої для сприйняття графічної картинки.

В центрі цієї картинки розташован відкритий документ,
під ним ‒ дерево його редакцій, упорядковані в хронологічному порядку,
зліва наверсі ‒ “зона, відображаюча групу тих документів, які були змінені основним документом”,
зліва внизу ‒ “зона, відображаюча групу тих документів, які посилаються на основний документ”,
зправа наверсі ‒ “зона, відображаюча групу тих документів, на які посилається основний документ”,
зправа внизу ‒ “зона, відображаюча групу тих документів, які змінюють основний документ”.

Якщо підвести курсор миші до будь‒якої з вище перелічених зон (окрім дерева редакцій) та натиснути ліву кнопку миші, то в слідуючому вікні системи відкриється документ або перелік документів, відповідаючих обраному виду зв’язків. Режим роботи з викликаним документом або переліком документів надає всі стандартні можливості системи при роботі з отриманим об’єктом (пошук, друк, збереження в папку і т. д.).

Якщо підвести курсор до верхівки дерева редакцій, тобто ‒ до рядка “Показати редакції документа” та натиснути ліву кнопку миші, то відкриється дерево редакцій документа. При цьому переліки документів, які посилаються на основний документ, та переліки документів, які змінюють основний документ, розподіляються відповідно по редакціям. Перша редакція документа знаходиться на самому нижньому рівні відкрившейся структури. Щоб переглянути все дерево редакцій, використовуйте каретку вертикальної полоси прокрутки Робочого Столу системи.

В цій деревовидній структурі редакції представлені у вигляді зебри (одна полоса ‒ одна редакція, слідуюча полоса ‒ слідуюча редакція). Зліва в полосі редакції відображається група тих документів, які посилаються на основний документ в даній редакції. Зправа в полосі редакції відображається група тих документів, які змінюють основний документ, чим сприяють появі даної редакції. Якщо підвести курсор миші до зони з групою документів та натиснути ліву кнопку миші, то на Робочому Столі системи відкриється документ або перелік документів обраної групи.

В дереві редакцій можні послідовно відключити останні редакції документа (зверху‒вниз). Таким чином, Ви оберете редакцію документа тільки з тими змінами, які були внесені в документ і на той період, який Ви бачите праворуч у колонці сірого кольору. При цьому, зверніть увагу на те, які зміни зробились у зв’язках між документами. Динаміка відключення редакцій документа відображаєтьсяся на всіх зонах у відповідність з тим, як змінювалась ситуація в нормативному законодавстві у певний період часу відносно основного документу цього режиму.

Відключення редакцій робиться таким чином. Підводиться курсор миші до будь‒якої з “веселих” символів в центрі дерева редакцій та натискається ліва кнопка миші. Символ стає “сумним”, а відключені редакції ховаються у тінь. Відповідно зверху змінюється картина в групах, відображаючих зв’язки інших документів з основним документом у визначеній редакції.

Якщо підвести курсор миші до “сумного” символу будь‒якої з відключених редакцій та натиснути ліву кнопку миші, то відкриється обрана редакція документа, і всі попередні редакції разом з нею вийдуть з тіні. Відповідно зверху змінеться картина в групах, відображаючих зв’язки інших документів з основним документом у визначеній редакції. А можна за допомогою кнопки Додаткової Панелі Інструментів просто вибрати необхідну редакцію документа тим самим, відключивши всі наступні його редакції. Цю кнопку можна використати і при не розгорнутому дереві редакцій (закрити дерево редакцій ‒ кнопка “Сховати редакції документа” на верхівці дерева редакцій). Тоді при виборі той чи іншій редакції можна спостерігать динаміку зміни всіх видів зв’язків між документами в групах над деревом редакцій.

Для зручності перегляду графічної картинки даного режиму передбачена функція масштабування.. Ця функція надає вибір розміру графічної картинки: “100%”, “75%”, “50%”, “За шириною”, “За висотою”, “В межах вікна”. Рекомендуємо подивитись всі можливості даного режиму на прикладі Закону “Про підприємництво” от 07.02.1991 № 698‒XII.

 

Робота з папками

Елементи папок

Користувачу дається можливість вести свої власні структуровані деревоподібні папки‒добірки різних матеріалів.

Усередині папки можуть знаходитися:
папки (допускається багаторівнева структура);
переліки документів, отримані раніше в результаті усіляких видів пошуку;
окремі документи;
закладки, створені Вами в процесі обробки документів;
шаблони запитів на пошук;
посилання на файли, які розташовані на диску комп’ютера окремо від системи ЛІГА:ЗАКОН.

Загальні правила:

1. До папки можна занести те, що в даний момент є активним на робочому столі.

2. При роботі з папками в основному використовується контекстне меню, що викликається правою кнопкою миші. Перелік команд цього меню залежить від того, на якій гілці дерева папок знаходиться курсор, і що є на Робочому Столі системи.

Створення і ведення папок

Щоб створити нову папку, треба підвести курсор до рядка “Папки користувача” у Переліку Режимів Роботи в лівій частині екрана і натиснути на праву кнопку миші. Перед Вами з’явиться контекстне меню, що складається з двох команд:
‒ Додати папку Ctrl+А;
‒ Пошук Ctrl+Q.

Виберіть команду “Додати папку”. Під написом “Папки користувача” з’явиться гілочка “Нова папка” із вказівкою дати і часу створення папки.

Переведіть курсор на напис “Нова папка” і викличте контекстне меню натисканням правої кнопки миші. У ньому з’явиться ряд нових команд.

Контекстне меню в режимі роботи з папками висвічується динамічно в залежності від того, на якому елементі в папці стоїть курсор, також дуже важливо, яке вікно в даний момент є активним на робочому столі системи. Активним елементом папки є той елемент, на якому стоїть курсор.

Нижче наведений повний перелік команд контекстного меню:

Додати папку Ctrl+А ‒ створює нову папку усередині даної. Кількість рівнів вкладеності не обмежується.

Вилучити папку Ctrl+D ‒ вилучає дану папку. Якщо папка не порожня, то запитується підтвердження на вилучення папки з усім вмістом. Увага! Ця операція безповоротна.

Вилучити елемент Ctrl+D ‒ вилучає даний елемент папки. Увага! Ця операція безповоротна. При вилученні система не вимагає підтвердження.

Відмітити елемент Ctrl+J ‒ використовується при порівнянні переліків.

Змінити назву Ctrl+N ‒ дозволяє змінити назву папки.

Об’єднання переліків Ctrl+U ‒ використовується при порівнянні переліків .

Перетин переліків Ctrl+C ‒ використовується при порівнянні переліків.

Скласти Ctrl+X ‒ ця команда згортає всі гілки дерева папок, крім того напрямку гілок, де є дана папка.

Пошук Ctrl+Q ‒ дозволяє задати критерії пошуку і зробити пошук усередині папок.

Повторний пошук Ctrl+R ‒ робить повторний пошук за заданими раніше критеріями пошуку по команді “Пошук”.

Зберегти документ ‒ якщо на Робочому Столі активним є вікно з текстом документа, то система по цій команді заносить цей документ до папки. Якщо активним є вікно з переліком документів, то система по цій команді заносить до папки документ, на якому стоїть курсор у переліку. Новому елементу надається назва, ідентична назві документа.

Зберегти перелік ‒ якщо на Робочому Столі активним є вікно з переліком документів, то система заносить цей перелік до папки. Новому елементу папки надається назва зі словом “Список”, потім зазначається дата і час, що установлені на комп’ютері.

Зберегти запит ‒ якщо на Робочому Столі активним є вікно запиту на пошук, то система заносить шаблон цього запиту до папки. Можна зберігати запити на пошук за реквізитами, контекстні запити. Якщо біля назви папки є символ “+”, то це означає, що ця папка не порожня. Щоб переглянути її вміст, досить натиснути один раз лівою кнопкою миші на символі “+” або двічі натиснути на назві папки. Папка розгорнеться, показуючи матеріали, що містяться в ній, а символ “+” перетвориться на символ “‒“. Щоб згорнути гілку дерева до того рівня, на якому стоїть курсор, досить один раз натиснути на символі “‒“ або двічі натиснути на назві папки.

Примітки:








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 567;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.02 сек.