Бухгалтерський та статистичний облік

Загальні положення бухгалтерського обліку

Облік основних засобів і нематеріальних активів

Облік товарно‒матеріальних цінностей

Облік праці та зарплати

Облік фінансово‒розрахункових операцій

Облік витрат на виробництво та калькулювання собівартості

Облік готової продукції, товарів та їх реалізації

Облік інших видів операцій

Бухгалтерська та обов’язкова статистична звітність

Аудит

Податки. Збори. Платежі

Система оподаткування. Органи податкової служби. Податковий облік

Спеціальні режими оподаткування

Податок на додану вартість

Акцизний збір

Податок на прибуток підприємств

Оподаткування прибутків фізичних осіб

Митні платежі

Державне мито

Податок на нерухоме майно (нерухомість)

Плата (податок) за землю

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів

Збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету

Збір за спеціальне використання природних ресурсів

Збір за забруднення навколишнього природного середовища

Збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення

Збір на обов’язкове соціальне страхування

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування

Збір до Державного інноваційного фонду

Відрахування коштів на дорожні роботи

Фіксований сільськогосподарський податок

Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Гербовий збір

Місцеві податки і збори (обов’язкові платежі)

Інші збори та платежі

Порядок здійснення розрахунків із бюджетом та державними цільовими фондами

Податковий контроль та відповідальність за порушення

Загальні положення та особливості деяких видів діяльності

Загальні положення господарської, підприємницької, інших видів діяльності

Ліцензування

Патентування

Застосування ЕККА (ТКК). Дотримання норм щодо обігу готівки

Особливості здійснення деяких операцій

Орендні операції

Операції з іноземною валютою

Бартерні операції

Операції з давальницькою сировиною

Зовнішньоекономічна діяльність. Валютне регулювання та валютний контроль

Інше

 

Пошук за ключовими словами БД “Консультації”

Матеріали БД “Консультації” класифіковані двічі. Перший раз за класифікатором, створеним спеціально для такого виду інформації, а другий — за ключовими дворівневими поняттями в галузі оподаткування. З ключовими словами БД “Консультації” можна працювати в загальному “Запиті на пошук за реквізитами”, у Запиті на пошук по БД “Консультації” і в окремому режимі роботи із системою “Ключові слова” “Консультацій”. Попередні два способи описані вище. Тому тут буде описаний тільки окремий режим роботи з ключовими словами БД “Консультації”.

Щоб зайти в режим пошуку матеріалів за ключовими поняттями БД “Консультації”, варто підвести курсор миші до рядка “Ключові слова” у Переліку Режимів Роботи в лівій частині екрана і натиснути на ліву кнопку миші. Зазначимо, що перший раз список ключових слів формується в оперативній пам’яті комп’ютера і тому з’являється з затримкою, але при наступному його виклику він розкривається швидко. При першому виклику Словника ключових понять консультацій видно лише перший рівень. Щоб його переглянути, можна скористатися кареткою вертикальної смуги прокручування. Якщо підвести курсор миші до будь‒якого його рядка і натиснути на ліву кнопку, то для даного ключового поняття відкриється другий рівень значень. Якщо двічі натиснути на ліву кнопку миші, підвівши курсор до будь‒якого рядка списку ключових понять, то розкриється Список документів, віднесених до відповідного поняття. Щоб повернутися до ключових слів консультацій, досить підвести курсор миші до відповідного рядка Переліку Режимів Роботи і натиснути на ліву кнопку миші.

Контекстне меню, що викликається правою кнопкою миші, у цьому режимі роботи із системою має наступні команди:

“Перелік документів (документ)” — показує список документів обраного ключового слова і/або тих ключових слів, що виділені позначками;

“Відмітити” — виділяє позначкою у вигляді галочки обране ключове слово;

“Зняти всі відмітки” — знімає всі позначки з усіх виділених ключових слів.

“Інвертувати помітки” — переключає відмітки: там, де вони були встановлені, знімає їх; а для не відмічених до цього позицій класифікатора, навпаки, встановлює відмітки;

“Двовіконний режим” — включає двохвіконний режим на Робочому Столі системи.

Через те, що Словник ключових понять великого обсягу і дворівневий, у цьому режимі передбачений спеціальний пошуковий механізм. Пошук за Словником допоможе Вам швидше пересуватися за Словником або зорієнтуватися в подібних поняттях різних сфер діяльності. Причому інструмент пошуку по Словнику послідовно переглядає всі рівні в заданому напрямку.

На екрані з’явиться діалогове вікно. В ньому у полі для вводу наберіть слово або його частину. Потім при необхідності визначте додаткові опції “Ціле слово”, “Початок слова”, з “урахуванням регістру”, “вперед”, “назад”. При натисканні на кнопку “Шукати”, система почне пошук. Як тільки система знайде зазначену словоформу, вона зафіксує курсор на відповідному рядку і підсвітить її синім кольором. Повторюючи натискання на кнопку “Пошук”, Ви зможете і далі пересуватися за списком ключових слів униз від даного рядка. Якщо визначите опцію “назад”, то напрямок пошуку за списком буде нагору від даного рядка. При бажанні можна переставити курсор в інше місце Словника і почати або продовжити пошук із цього місця догори або донизу.

Використовуючи такий же алгоритм пошуку за Словником, можна в полі для уведення пошукового значення набрати ціле слово або його частину. Якщо ж Ви хочете знайти словосполучення, то між словами поставте символ пустого простору (Space). Якщо було проведено пошук кілька разів з різними пошуковими словоформами, то історію попередніх пошукових значень можна отримати, натиснувши на кнопку з чорним трикутником, яка розташована біля поля вводу (праворуч). У відкритому списку пошукових значень можна вибрати необхідний вираз, щоб не набирати його повторно у полі вводу пошукових словоформ. Далі можна знову продовжити пошук. Також швидко пересуватися за Словником можна, якщо підвести курсор до будь‒якого його рядка і натиснути на ліву кнопку, а потім — будь‒яку клавішу з російською або українською літерою. Курсор автоматично встановлюється на першому ключовому слові, яке починається з цієї літери.

Пошук за джерелами опублікування БД “Консультації”

Одним з обов’язкових реквізитів документів бази даних “Консультації” є “Опублікування”. Він містить у собі назву, дату і номер випуску, видання. Варто відзначити, що якщо та сама консультація була опублікована в декількох періодичних виданнях, то до реквізиту відповідної картки консультації буде внесено декілька джерел опублікування. Тому, здійснюючи пошук за джерелами опублікування, Ви повинні враховувати, що та сама консультація може трапитися декілька разів.

Пошук за реквізитами “Опублікування” можна здійснювати разом з іншими реквізитами документів у загальному “Запиті на пошук за реквізитами” або в Запиті на пошук по БД “Консультації”. Також існує окремий режим роботи з джерелами опублікування. Щоб зайти в режим роботи з джерелами опублікування консультацій, варто підвести курсор миші до рядка “Опублікування” у Переліку Режимів Роботи із системою і натиснути на ліву кнопку миші. На першому рівні цього режиму ви побачите список видань, на другому — роки випусків, на третьому — місяця випусків, на четвертому — номери видань. Причому Ви побачите тільки ті номери видань, анотації до матеріалів яких включені до БД “Консультації”. Щоб висвітити нижній рівень даного рядка, досить один раз натиснути на ліву кнопку миші. Даний рядок — це рядок, до якого підведений курсор. Щоб отримати список документів, що належить до даного рядка, треба двічі натиснути на ліву кнопку миші. Повернутися в цей режим можна так само, як і увійти.

Контекстне меню, що викликається правою кнопкою миші, у цьому режимі роботи із системою має наступні команди:

“Перелік документів (документ)” — показує список документів даного рядка і/або тих рядків, що виділені позначками;

“Відмітити” — виділяє позначкою у вигляді галочки даний рядок;

“Зняти всі відмітки” — знімає всі позначки з усіх виділених рядків.

“Інвертувати помітки” — переключає відмітки: там, де вони були встановлені, знімає їх; а для не відмічених до цього позицій класифікатора, навпаки, встановлює відмітки;

“Двовіконний режим” — включає двохвіконний режим на робочому столі системи.

Додатковою зручністю у данному режимі є двовіконний режим (кнопка )

 

Лабораторно – практична робота

Назва роботи: Вивчення Бази КОНСУЛЬТАЦІЇ в“ Комп’ютерно ‒ правовій системі ЛІГА:ЗАКОН.”.

Методика виконання

1. Завантажити комп’ютерну правову систему ЛІГА:ЗАКОН.

2. Активізувати вкладку База КОНСУЛЬТАЦІЇ. Переглянути довідники значень полів “Вид консультації” ,”Опублікування” ,”Ключові слова”.

3. Одержати консультацію по питанню:” Чи підлягає ліцензуванню реалізація напою “Джин – тонік”? ”.

4. Потрібно одержати відповідь на запитання “Чи зобов’язаний пенсіонер ,який займається підприємницькою діяльністю(торгує на ринку) ,сплачувати збір до Пенсійного фонду?” Вам відомо ,що відповідь на це запитання друкувалася у журналі “Праця та зарплата” у №36 або у №37 2000 року.

5. Серед переліку режимів Бази КОНСУЛЬТАЦІЇ активізувати режим КЛАСИФІКАТОР. Вивести список консультацій по цивільному праву та переглянути одну з них.

6. Активізувати режим Бази КОНСУЛЬТАЦІЇ КЛЮЧОВІ СЛОВА. Одержати консультації по поняттю “Відрядження добові”.

7. За допомогою режиму КЛЮЧОВІ СЛОВА База КОНСУЛЬТАЦІЇ знайти відповідь на запитання “Чи буде відповідати чинному законодавству(зокрема, Закону України “Про заставу”) умова договору між фізичними особами ,при якій заставоутримувачі при невиконанні законодавцем своїх зобов’язань за основним договором відразу переходить право власності на предмет застави, а не право звертання на закладене майно?”.

8. За допомогою режиму КЛЮЧОВІ СЛОВА База КОНСУЛЬТАЦІЇ знайти статтю” Оренда легкового автомобіля у фізичної особи”.

9. Переглянути можливості режиму ОПУБЛІКУВАННЯ Бази КОНСУЛЬТАЦІЇ. Одержати відповідь на питання “Як гарантувати безпеку свого бізнесу?”. Відомо ,що цю відповідь можна знайти у журналі “Частный предпрениматель” за вересень або за жовтень – місяці 2000 року.

10. Активізувати режим ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ СЛОВНИК. Переглянути можливості його роботи. Знайти пояснення термінів “паритет” ,”перший стандарт здоров’я” ,”азартна гра”.

11. Переглянути можливості режиму ПУТІВНИК. Вивести перелік довідкової інформації по патентуванню(підприємницька та інші види діяльності) та переглянути зміст одного з документів.

12.Переглянути можливості режиму ТИПОВІ ДОГОВОРИ ТА ФОРМИ. Знайти документ “Касаційна скарга на вирок суду (судової колегії). Прочитати цей документ в текстовому редакторі WORD. Знайти документ “Договір страхування майна” та прочитати його у WORD.

13.Переглянути можливості режиму "Фінансова інформація":

1.Знайти офіційний курс долара США на валютному ринку у 2001 році. Зробити цей документ активним у EXCEL. Переглянути таблицю в режимі попереднього перегляду.

2.Знайти депозитні ставки для фізичних осіб у національній валюті у березні 2001 року на кредитному ринку.

Результати пошуку

Перелік документів

Результатом будь‒якого проведеного пошуку є список знайдених документів, які відповідають заданим умовам пошуку. Для кожного документа в список виводяться основні реквізити документа: вид, видавник, дата прийняття, номер і назва. Таким чином, не заходячи в самий текст, Ви можете приблизно оцінити, чи знайдені необхідні Вам документи. Якщо в списку є документи, які втратили силу, то вони виділяються синім кольором. Той документ, на якому знаходиться прозорий чорний прямокутник (курсор), є активним. Для того, щоб зробити активним будь‒який інший документ у списку, варто установити на нього курсор миші і натиснути на ліву кнопку миші. Те ж саме можна зробити і за допомогою одного або декількох натискань на клавіші зі стрілками догори або донизу на клавіатурі. У випадку, коли список знайдених документів великий, для його перегляду рекомендуємо використовувати каретку смуги вертикального прокручування або клавіші “PgDn”, “PgUp”. Щоб переглянути текст документа, який вас цікавить, натисніть двічі на ньому лівою кнопкою миші (або натисніть на клавішу “Enter”). Якщо натиснути на праву кнопку миші, то перед Вами з’явиться контекстне меню даного режиму з переліком команд для роботи зі списком документів.

Нижче наведені його команди:

“Запит на пошук” — виконує перехід у “Запит на пошук”. При цьому викликається саме та закладка пошукового запиту, яка була активною до цього.

“Сортувати за датою “донизу” — використовується для зазначення сортування списку в порядку зростання дат.

“Сортувати за датою “догори” — використовується для зазначення сортування списку в порядку убування дат.

“Сортувати за видавниками” — використовується для зазначення сортування списку у визначеному порядку.

“Сортувати за номером” — використовується для зазначення сортування списку у визначеному порядку.

“Сортувати за видом” — використовується для зазначення сортування списку у визначеному порядку.

“Відмітити документ Ctrl+I” — позначає документ червоним кольором. Це може знадобитися, якщо Ви захочете зробити деякі операції з групою позначених документів у списку. Наприклад, для вилучення зі списку. Позначати документи можна і за допомогою клавіатури. Для цього треба натиснути на кнопку “пропуск”, і документ, на якому встановлений курсор, стане позначеним.

“Інвертувати відмітку Ctrl+R” — інвертує позначку — червоні (позначені) документи стають чорними (непозначеними) і навпаки. Якщо жодний документ до цієї команди не був позначений, то після неї усі документи в списку виділяються червоним кольором.

“Зняти всі помітки Ctrl+N” — якщо у переліку були відмічені документи, то ця команда знімає всі помітки, якщо відмічених документів не було, то нічого не змінюється.

“Вилучити документ Ctrl+D” — якщо позначено декілька документів, то вилучає їх із списку (але не з бази даних!). Якщо позначених документів немає, то вилучає зі списку документ, на якому зафіксований курсор.

“Інформація про документ” — викликає вікно з докладною інформацією про документ, що включає в себе перелік і зміст усіх реквізитів даного документа.

“Відкрити документ” — відкриває вікно з текстом активного документа (нагадаємо, що активним є документ, на якому зафіксований курсор). Ця команда є аналогічною подвійному натисканню на ліву кнопку миші на документі в списку або натисканню клавіші “Enter”.

“Друкувати перелік Ctrl+P” — виводить на принтер список знайдених документів.

“Зберегти перелік Ctrl+S” — зберігає список документів у файлі на жорсткому диску комп’ютера в зазначений каталог.

Звичайно при пошуку в список знайдених документів потрапляє досить багато так званого “інформаційного шуму”, який не потрібний Вам для подальшої роботи. Ті документи, які Вам не потрібні, можна вилучити зі списку, або, використовуючи даний список, продовжити пошук за реквізитами або за контекстом з використанням опції “Пошук у межах пошукового списку”. Або викликати “Динамічний навігатор списку знайдених документів” і в ньому продовжити вибірку за видами документів або за видавниками документів, або за датами, або за тематичними напрямками. Робота в цьому режимі є аналогічною роботі з Динамічним НАВІГАТОРОМ по всій базі. Якщо ж Ви збираєтеся даний список знайдених документів використовувати неодноразово, виконуючи на його основі різні вибірки документів, або просто мати цей список під руками в будь‒який час, то ми Вам рекомендуємо список знайдених документів зберегти в папці користувача. На Додатковій Панелі Інструментів режиму перегляду списку знайдених документів є дві кнопки: “Сортувати” і “Виклик Динамічного Навігатора за списком”.

Сортування переліку ‒на Додатковій Панелі Інструментів є кнопка , що задає порядок сортування списку.

Ви можете сортувати документи в списку:

• за зростанням дат (першими будуть стояти “старі” документи),

• за убуванням дат (першими будуть стояти “свіжі” документи),

• за видавцями (сортує за абеткою за назвою органу, що видав документ),

• за номером,

• за видом документа (сортує за абеткою за видом документа).

Також можна здійснити сортування списку за описаними вище критеріями за допомогою контекстного меню даного режиму.

Друк переліку ‒ сформований список Ви можете вивести на друкувальний пристрій. Для цього у контекстному меню даного режиму треба виконати команду “Друкувати список”.

Перед виводом списку на принтер система дозволяє зробити настройки для більш зручного друкування.

Збереження переліку у файлі

Список документів можна зберегти у файлі на жорсткому диску Вашого комп’ютера. Для цього у контекстному меню даного режиму треба виконати команду “Зберегти список”.

Перед Вами з’явиться вікно, у якому необхідно зазначити ім’я файла і місце його розміщення на диску. Система може зберегти список документів у звичайному текстовому файлі (Windows‒кодування) або у форматі HTML (це формат, який використовувається у інтернетівських сторінках). Документи у форматі HTML можна редагувати за допомогою Microsoft Word або будь‒якого іншого редактора, що розрізняє цей формат.

Пошук‒орієнтир у переліку

У випадку, коли перелік знайдених документів великий та переглядати його, за допомогою клавиш “PgDn” и “PgUp”, незручно, пропонуємо використовувати можливість пошуку у назвах документів, включених до переліку знайдених. Для виклику цієї можливості використовуйте кнопку, яка знаходиться на Додатковій Панелі Інструментів. Відкриється діалог пошуку слів у назвах документів, що є у переліку. В ньому можна вказати ціле слово, його частину; задати пошук з початку слова; з врахуванням регістру (великі і/або малі літери). Також можна задати напрямок пошуку: вперед, починаючи з поточної позиції, або — назад. Поточною позицією вважається той документ у списку, на якому знаходиться прозорий чорний прямокутник (курсор).

Сформувавши діалог, натисніть кнопку “Шукати”, при позитивному результаті пошуку курсор у списку встановиться на позиції того документа, у назві, якого буде слово, відповідаюче заданому пошуку, і так далі.

Пошук усередині переліку знайдених документів

Серед документів у списку можна проводити контекстний пошук і пошук за реквізитами. Для цього перейдіть у вікно “Запит на пошук” і включіть опцію “Пошук у межах пошукового списку”. Тепер пошук буде вестися не по всій базі даних, а тільки серед документів списку. Правила зазначення запитів на пошук ті ж самі. Цей метод зручно використовувати для комбінування різних видів пошуку. Ви можете комбінувати пошук за Динамічним НАВІГАТОРОМ з пошуком за реквізитами або з контекстним пошуком. Для цього необхідно вивести документи із гілок дерева Динамічного НАВІГАТОРА в список, а потім провести серед них пошук за реквізитами або за контекстом.

З початку сеансу роботи системи опція “Пошук у межах пошукового списку” недоступна для вибору. Вона стане доступною після проведення першого пошуку, коли буде сформований список знайдених документів.

Після проведення пошуку з опцією “Пошук у межах пошукового списку” початковий список зникає. Замість нього формується новий список відповідно до проведеного пошуку. Тому, якщо Ви бажаєте провести декілька різних пошуків документів за поточним списком знайдених документів, ми Вам рекомендуємо даний список попередньо зберегти в папці користувача. Надалі досить буде всього лише викликати його з папки на Робочий Стіл системи і знову проводити обробку.

Динамічний Навігатор за переліком знайдених документів

Після того, як був проведений пошук документів (будь‒який із перерахованих вище в розділі “Пошук документів”), при позитивному результаті на Робочому Столі системи з’являється список знайдених документів. В тому випадку, коли список знайдених документів утворився великий, зручно для подальшої його обробки використовувати Динамічний Навігатор за списком. Цей режим викликається по кнопці на Додатковій Панелі Інструментів режиму списку знайдених документів. Далі можна продовжити вибірку документів за їхніми видами, видавниками, датами або за тематичними напрямками. Робота в цьому режимі аналогічна роботі з Динамічним НАВІГАТОРОМ по всій базі. Якщо ж Ви збираєтеся даний список знайдених документів використовувати неодноразово, виконуючи на його основі різні вибірки документів, або просто мати цей список під руками в будь‒який час, то ми Вам рекомендуємо попередньо список знайдених документів зберегти в папці користувача.

Режим перегляду графічних зв’язків між документами, що є у переліку знайдених документів

Цією функцією зручно користуватись для аналізу тематичних добірок документів, які регламентують будь‒яке питання, коли Вам необхідно швидко виділити основоположні документи з даної добірки. Перегляд графічного представлення зв’язків між документами із списку можна отримати за допомогою кнопки , яка знаходиться у Додатковій Панелі Інструментів режиму перегляду переліку знайдених документів. При цьому на Робочому Столі системи відкриється нове вікно, в ньому з’явиться “карта” зв’язків між документами. Документи в ній відображені як окремі об’єкти у вигляді синіх прямокутників, зелених овалів та сірих прямокутників з навскісними кутами. В середені об’єктів — назви документів (при наведенні курсору миші на будь‒який з об’єктів з’являється підказка з основними реквізитами документа). Прямокутники поєднані стрілками, що означають зв’язки між документами. При цьому розрізнюються три групи зв’язків між документами:

‒ документи, що посилаються на інші документи (синій колір);
‒ документы, що вносять зміни в інші документи (зелений колір);
‒ документы, що не мають посилань на інші документи (сірий колір).

Якщо натиснете ліву кнопку миші на будь‒якому з об’єктів у представленій “карті”, то на Робочому Столі відкриється документ, відповідаючий вибраному об’єкту. При будуванні графічних зв’язків між документами, що є у переліку знайдених документів, система може виявити кілька груп взаємозв’язаних документів. В цьому випадку вона складе кілька “карт” графічних зв’язків. Щоб переглянути всі “карти”, використовуйте кнопки :

Остання група ‒ це документи, що не мають зв’язків з іншими документами в переліку.

!Графічні зв’язки можуть бути побудовані для переліку, якій містить не більше 500 документів.

Робота з декількома переліками

Списки документів можна розміщувати в папку для подальшого використання. В одній папці можуть знаходитися декілька списків. Ви можете робити порівняльний аналіз двох списків, що знаходяться в одній папці або в різних папках.

 








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 819;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.046 сек.