БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЯК ДЖЕРЕЛО ОБЛІКОВОЇ
Бухгалтерський облік
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ
для студентів ОКР «Бакалавр»
з напряму 6.030504 «Економіка підприємств»
6.030508 «Фінанси і кредит», 6.030507 «Маркетинг»
денної/заочної форми навчання
Мелітополь, 2013
УДК 657:371.214.114:378
Бухгалтерський облік /Опорнийконспект лекцій для студентів з напряму 6.030504 «Економіка підприємств», 6.030508 «Фінанси і кредит», 6.030507 «Маркетинг» ОКР «Бакалавр» – Таврійський державний агротехнологічний університет, 2013. – С. 156
Розробник:к.е.н., доцент Кучеркова С.О.
Рецензенти:
к.е.н., доцент кафедри аналізу і контролінгу Терновський В.О.
начальник планово-фінансового відділу, заступник генерального директора ПП «Аскон» Цап В.Д.
Розглянуто та рекомендовано до друку на засіданні кафедри обліку і аудиту
Протокол № 3 від 9 жовтня 2013 р.)
Затверджено методичною комісією факультету економіки та бізнесу
(протокол № від жовтня 2013 р.)
Вступ
Для нормального функціонування будь-якої ланки ринкової економіки конче потрібно, щоб учасники, приймаючи рішення, мали достовірну та об’єктивну інформацію про майно, фінансове становище, результати роботи (прибутки, доходи чи збитки), а також про процеси їх формування як на власному підприємстві, так і в партнерів на підставі попередніх даних. Таку інформацію надає тільки бухгалтерська система обліку.
Управлінські функції бухгалтерського обліку постійно поглиблювалися і вдосконалювалися. Бухгалтерський облік перетворився на об’єктивну необхідність сучасного способу виробництва його управління.
Сфера застосування бухгалтерського обліку — підприємства, організації, установи виробничої, комерційної, кредитно-банківської та інших сфер діяльності.
Курс «Бухгалтерський облік»є складовою частиною циклу дисциплін, які формують майбутнього фахівця з економічного профілю. Вивчення дисципліни ґрунтується на знаннях гуманітарних, фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін.
Мета курсу: формування системи знань з теорії та практики ведення бухгалтерського обліку на підприємствах і використання облікової інформації з метою прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
Завдання курсу:оволодіння технологією організації і ведення бухгалтерського обліку з урахуванням специфіки суб`єкта господарювання на підставі визначення структури і критеріїв якості облікової інформації виходячи з вимог системи управління суб`єкта господарювання.
Предмет курсу: методологія і методика ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
При вивченні навчальної дисципліни «Бухгалтерський облік» студент повинен:
Знати: економічний зміст об’єктів бухгалтерського обліку; законодавчо-нормативні акти що регулюють ведення бухгалтерського обліку на підприємстві; загальні принципи організації бухгалтерського обліку на підприємствах; порядок визначення, оцінювання та відображення в обліку активів, зобов’язань, капіталу, доходів, витрат, фінансового результату; документальне оформлення всіх видів операцій з обліку; методику визначення фінансового результату та складання фінансової звітності.
Вміти:використовувати систему знань про принципи бухгалтерського обліку; складати бухгалтерські проведення на підставі господарських операцій; заповнювати первинні та зведені документи, що використовуються для оформлення господарських операцій; вирішувати ситуаційні завдання.
Вивчення курсу «Бухгалтерський облік» дозволить отримати знання про сутність і зміст облікової інформації, які можуть бути використані в управлінні підприємствами.
ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЯК ДЖЕРЕЛО ОБЛІКОВОЇ
Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 859;