Пошук за контекстом
Контекстний пошук — це пошук заданого набору слів безпосередньо в текстах документів. Повнотекстовий індекс забезпечує миттєвий контекстний пошук словосполучень або окремих слів у всіх текстах системи. Контекстне меню цього режиму, що викликається правою кнопкою миші, містить такі команди: “Пошук”, “Очистити всі поля”, “Очистити активне поле”. В цьому режимі Ви можете задавати пошук чотирьох різних словосполучень, кожне з який може містити до чотирьох слів. За допомогою перемикачів у верхній частині вікна зазначається варіант пошуку.
Для пошуку слів за “І” заповнюйте поля, розташовані горизонтально, а для пошуку слів за “АБО” необхідно заповнювати поля, розташовані вертикально.
У вікні контекстного пошуку є опції:
1. “Слова в документах” — пошук заданих Вами слів у межах усього тексту документа.
2. “Слова в абзацах” — пошук заданих Вами слів у межах одного абзацу. Включення цієї опції доцільно у випадках, коли Ви хочете знайти слова, що обов’язково розташовані поруч. Цей вид пошуку може бути тривалим, якщо пошук проводиться при зазначенні кількості знайдених документів “до 100000”. Тому Ви можете обмежитися, наприклад, першими 50 або 100 знайденими документами. Для цього досить вибрати відповідне значення в опції “Обмеження кількості результату”.
При зазначенні пошукових словоформ можна використовувати спеціальні символи, що можна додавати до основи слова праворуч:
* — означає будь‒яке закінчення;
? — означає будь‒яку літеру;
! — означає точний пошук.
Приклади:
1. Якщо Ви задасте “подат” або “подат*”, то знайдете всі документи, у яких є слова, що починаються на “подат”, такі як податок, податку, податковий і ін.
2. Якщо Ви задасте два слова “подат??” і “громад??”, то знайдете всі документи, у котрих податок громадян зустрічається у всіх модифікаціях.
3. Якщо Ви задасте “податок!”, то знайдете тільки ті документи, у яких буде слово “податок”.
При формуванні пошуку за контекстом не забувайте, що в повнотекстовий індекс у даній версії системи не включені цифри і дати. Тому пошук за ними неможливий. Зверніть увагу на опції “Нормативні” і “Консультації”, розташовані у верхньому лівому кутку вікна. За допомогою цих опцій можна розширити або обмежити діапазон пошуку документів. Якщо включені або виключені обидві опції, то пошук проводиться по всіх базах системи “ЛІГА:ЗАКОН”. Якщо включена тільки опція “Консультації”, пошук проводиться по БД “Консультації”. Якщо включена тільки опція “Нормативні”, то пошук проводиться по всіх базах системи, крім БД “Консультації”. Обмеження пошукового діапазону в інших базах системи здійснюється за допомогою використання реквізиту “Наявність у базах”.
Опцію “Пошук у межах пошукового списку” варто використовувати, коли вже був проведений якийсь пошук і отриманий список знайдених документів. У цьому випадку пошук буде проводитися серед тих документів, що вже є в списку знайдених.
Після того, як Ви натиснете кнопку “Шукати”, система видає результат у вигляді списку знайдених документів.
Пошук за Динамічним навігатором
Система дає Вам зручний, деревоподібний навігатор по всій базі документів, який динамічно перебудовується.
Щоб викликати цей режим, досить підвести курсор миші до рядка “Динамічний навігатор” у Переліку Режимів Роботи в лівій частині екрана і натиснути ліву кнопку миші.
При виборі цього режиму на Додатковій Панелі Інструментів з’являться кнопки:
Вони призначені для одержання таких типів добірок документів, як добірки за видами документів, за видавниками, за датою прийняття, за належністю до баз, які є у поставці пакету системи, за тематичними напрямками і/або країнами, які видавали “свої” правові норми або приєднувались чи ратифікували межнародні документи. Причому, комбінуючи в будь‒якій послідовності натискання кнопок Додаткової Панелі Інструментів, можна одержати різні види дерев — від одного до десятьох рівнів вкладеності. Розгалуження таких деревоподібних структур щораз можна будувати по‒різному, причому ту саму гілочку можна розкласти різними способами. Наприклад, на самому верхньому рівні одну гілочку можна розкласти п’ятьма способами: за видами документів, за видавниками, за датою прийняття або за тематичними напрямками. Гілочку наступного рівня можна вже розкласти чотирма способами. Наприклад, якщо ми розклали верхній рівень за видами документів, то на другому рівні, на одній із гілочок (наприклад, “Постанови”) ми вже можемо розкласти за видавниками, за датами прийняття або за напрямками і т.д. Тому запропонована Вам деревоподібна пошукова структура, легко змінювана за Вашим бажанням, називається Динамічним навігатором.
Активною гілкою дерева Динамічного навігатора далі будемо називати ту гілку, на якій зафіксовано курсор. Така гілка на екрані виділена синім кольором. Курсор на гілці встановлюється, якщо підвести курсор миші до обраної гілки і натиснути будь‒яку кнопку миші.
Після того, як Ви визначили активну гілку дерева, можна натиснути на будь‒яку з доступних кнопок Додаткової Панелі Інструментів і отримати розгалуження за тим видом, якому відповідає обрана кнопка. Щоб переглянути список документів активної гілки, треба натиснути двічі на ліву кнопку миші. Після чого Ви потрапите в режим перегляду списку документів. Щоб повернутися до Динамічного навігатора, Вам належить знову вибрати відповідний рядок у Переліку Режимів Роботи із системою.
Подорожувати по дереву Динамічного навігатора можна і за допомогою Контекстного Меню, що викликається правою кнопкою миші.
Нижче наведений перелік команд Контекстного Меню даного режиму:
“За видами” — розкладає документи активної гілки дерева за типами документів;
“За видавниками” — розкладає документи активної гілки дерева за видавниками документів;
“За роками” — розкладає документи активної гілки дерева за датою;
“За базами” — розкладає документи активної гілки дерева за базами, які містяться у данній поставці пакету системи ЛІГА:ЗАКОН;
“За тематичними напрямками” — розкладає документи активної гілки дерева за тематичними напрямками;
“За країнами” — розкладає документи за країнами, представництва яких підписували, ратифікували чи приєднувались до міжнародних документів; УРСР, СРСР ‒ документи, що видавались раніше і поки ще діють; Україна ‒ всі документи, які видавались з початку незалежності України і є у базі;
“Перелік документів (документ)” — викликає список документів активної гілки дерева і тих гілок дерева, що позначені;
“Відмітити” — виділяє позначкою у вигляді галочки активну гілку дерева;
“Зняти всі відмітки” — знімає всі позначки з гілок дерева Динамічного навігатора.
“Інвертувати помітки” — переключає відмітки: там, де вони були встановлені, знімає їх; а для не відмічених до цього позицій Динамічногонавігатора, навпаки, встановлює відмітки;
“Двовіконний режим” — включає двохвіконний режим на Робочому Столі системи.
Для швидкого орієнтування та пересування по Динамічному навігатору передбачена спеціальна пошукова функція, яка викликається за допомогою кнопки .
Додатковою зручністю у данному режимі є двовіконний режим який дозволяє бачити одчасно структуру Динамічного навігатора (у верхній частині екрану) та добірки — переліки документів або самі документи, обраної гілки дерева — (у нижній частині екрану). Зверніть увагу на Додаткову Панель Інструментів, яка змінюється в залежності від встановлення курсору миші на верхній або нижній частині екрану Робочого Столу системи. Якщо курсор встановлений у верхній частині екрану, то на Додатковій Панелі Інструментів — кнопки, працюючі в режимі роботи з Динамічним НАВІГАТОРОМ. Якщо курсор встановлений у нижній частині екрану, то Додаткова Панель Інструментів відповідає режиму роботи із списком або режиму роботи з документом в залежності від того, що викликано в нижній частині екрану.
Пошук за тематичними напрямками
Усі документи в системі проаналізовані і віднесені до одного або декількох напрямків. Усього існує 36 напрямків верхнього рівня. Кожен з цих напрямків, у свою чергу, розгалужується на декілька більш вузьких напрямків. Таким чином, Ви маєте у своєму розпорядженні аналітичні добірки багаторівневого рубрикатора тематичних напрямків. Щоб перейти в режим Тематичних Напрямків, досить натиснути на рядок з однойменною назвою у Переліку Режимів Роботи в лівій частині екрана. Переглянути список документів будь‒якого рівня рубрикатора можна за допомогою подвійного натискання лівою кнопкою миші на рядку рівня рубрикатора.
В цьому режимі також можна об’єднати документи різних рівнів рубрикатора в один список для перегляду. Для цього треба виділити позначками декілька рівнів рубрикатора за допомогою команди Контекстного Меню цього режиму. А потім у Контекстному меню вибрати команду “Перегляд”.
В цьому режимі Контекстне Меню має такі команди:
“Перелік документів (документ)” — показує список документів обраної позиції рубрикатора і/або тих позицій рубрикатора, що виділені позначками;
“Відмітити” — виділяє позначкою у вигляді галочки обрану позицію рубрикатора;
“Зняти всі відмітки” — знімає всі позначки з усіх виділених позицій рубрикатора.
“Інвертувати помітки” — переключає відмітки: там, де вони були встановлені, знімає їх; а для не відмічених до цього рядків рубрикатора, навпаки, встановлює відмітки;
“Двовіконний режим” — включає двохвіконний режим на Робочому Столі системи.
Додатковою зручністю у данному режимі є двовіконний режим (кнопка ), який дозволяє бачити одчасно структуру багаторівневого рубрикатора тематичних напрямків (у верхній частині екрану) та добірки — переліки документів або самі документи, обраної рубріки — (у нижній частині екрану). Зверніть увагу на Додаткову Панель Інструментів, яка змінюється в залежності від встановлення курсору миші на верхній або нижній частині екрану Робочого Столу системи. Якщо курсор встановлений у верхній частині екрану, то на Додатковій Панелі Інструментів — кнопки, працюючі в режимі роботи з Тематичними напрямками. Якщо курсор встановлений у нижній частині екрану, то Додаткова Панель Інструментів відповідає режиму роботи із списком або режиму роботи з документом в залежності від того, що викликано в нижній частині екрану.
Нижче наведений верхній рівень рубрикатора тематичних напрямків:
1. Державний та суспільний устрій.
2. Цивільне, цивільне процесуальне законодавство.
3. Бюджет. Фінанси.
4. Банківська справа. Кредитування.
5. Підприємництво. Ліцензування. Сертифікація.
6. Оподаткування.
7. Цінні папери. Фондовий ринок.
8. Антимонопольне законодавство.
9. Приватизація.
10. Митна діяльність.
11. Зовнішньоекономічна діяльність.
12. Страхова діяльність.
13. Підприємства. Промисловість. Паливно‒енергетичний комплекс.
14. Транспорт. Зв’язок.
15. Сільське господарство. Агропромисловий комплекс.
16. Бухгалтерський облік. Статистична звітність.
17. Земельне законодавство.
18. Охорона навколишнього природного середовища. Природні ресурси.
19. Торгівля. Побутове обслуговування.
20. Трудове законодавство.
21. Соціальний захист населення. Пенсійне забезпечення.
22. Законодавство з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
23. Охорона здоров’я. Ветеринарна медицина.
24. Освіта. Наука. Культура. Спорт.
25. Житлове законодавство. Житлово‒комунальне господарство.
26. Охорона громадського порядку. Національна безпека.
27. Оборона. Збройні сили.
28. Законодавство про адміністративні правопорушення.
29. Кримінальне, кримінально‒процесуальне, виправно‒трудове законодавство.
30. Суд. Прокуратура. Адвокатура. Органи юстиції.
31. Арбітражний процес.
32. Законодавство про шлюб та сім’ю. Органи ЗАГСу.
33. Міжнародні відносини. СНД.
34. Гідрометеорологія. Геодезія. Картографія.
35. Будівництво. Капітальний ремонт.
36. Різне.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 789;