Просторова структура мережі, топологія

Топологія— це просто­рова структура з'єднання учасників мережі (серверів, робочих станцій) мережі.

Правильно обрана топо­логія спрощує масштабу‒вання (розширення) мережі у майбутньому. Назви різних топологій обумов­лені зовнішнім видом схеми підключення кабелів між серверами й робочими стан‒ціями. Основні типи — шина, зірка і кільце. Якщо в мережі використовують кілька топологій одночас­но, то говорять про комбі­новану топологію.

Шинна топологія. Під час використання топо­логії із спільною шиною (мал. 6), усі робочі станції та сервери підключені до одного спільного кабеля. Щоб зрозуміти особ­ливість цього варіанта то­пології, уявімо окремі ком­п'ютери та сервер як авто­бусні зупинки на маршруті автобуса. Встановлення постійного зв'язку між та­кими зупинками нази­вається мережевою ши­ною.

Основні властивості шинної топології: низька вартість; простота модер­нізації (нові пристрої мож­на легко підключити до шини), недостатня надій­ність. Надійність роботи мережі залежить від якості з'єднання в кожному сег­менті кабеля. Якщо шин­ний кабель розірветься внаслідок дефекту, то вся мережа вийде з ладу.

Зірка. Під час викорис­тання топології «зірка» всі робочі станції підключають безпосередньо до спеціаль­ного розподільчого при­строю, що керує обміном даними (мал. 7).

Основні властивості то­пології «зірка»: простота розширення системи, приєднання нового учас­ника мережі здійснюється приєднанням його до розподільчого пристрою; надійність, у разі виходу з ладу або пошкодження мережевого кабеля мережа залишається у робочому стані;

кількість учасників мережі визначає розпод­ільчий пристрій; потрібно більше кабелю, ніж для шинної топології; складність монтажу, можуть виникнути проблеми з розміщенням розподільчого пристрою, який бажано вста­новлювати біля робочих станцій.

Кільце. Під час використання цієї топології (мал. 8) сервер підключається до робочих станцій так, як і у випадку мережі з загальною шиною — лише останні комп'ютери на шині також з'єднані між собою, утворюючи замкнене коло.

Основні властивості топології «кільце»:простота розширення системи; мала кількість кабелів; надійність роботи мережі залежить від якості кожного з'єднання. Якщо хоча б одне з'єднання буде порушено, мережа вийде з ладу. На практиці для забезпечення надійності мережі прокладають дублюючий кабель.

Комбінована топологія. Дуже часто різні підрозділи використовують для локальних ме­реж різні топології. У такому разі говорять, що використовують комбіновану топологію. Наприклад, відділ кадрів використовує мере­жу із загальною шиною, бухгалтерія — «кільце», а адміністрація використовує топо­логію «зірка».








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 921;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.