Використання сервісу Word Wide Web
Подорожуючи Інтернетом, ми найчастіше зіштовхуємося не з окремими електронними документами, а з Web‒вузлами чи сайтами — сукупностями Web‒сторінок, об'єднаних спільною темою, ідеєю і, що досить важливо, єдиним стилем оформлення. Звичайну Web‒сторінку можна порівняти з друкованим аркушем, на якому розміщені текстова інформація та ілюстрації до неї. Продовжуючи аналогію, можна визначити Web‒вузол як буклет, що складається з кількох сторінок. Як і друкований буклет, він завжди містить титульну сторінку, зміст, відомості про автора, анотацію. Але, на відміну від поліграфічного видання, ви можете оновлювати інформацію на сайті, підтримуючи його актуальність.
Web‒вузол складається з наступних елементів: заголовної (початкової) сторінки, інформаційних розділів, відомостей про автора та проект і гостьової книги. У більшості випадків подорож сайтом починається із титульної сторінки. За назвами інших елементів легко судити про їхнє призначення. Зауважимо тільки, що гостьова книга — це розділ, у якому кожен відвідувач може висловити свою думку про ваш проект.
Базовим інструментом для створення Web‒сторінок є мова НТМL. Утім, це навіть не мова у звичному розумінні цього слова, за аналогією з С++ чи Раsсаl. НТМL — це набір міток, за допомогою яких можна визначити вигляд електронного документа в Інтернет: шрифт, колір тла і тексту, розміщення ілюстрацій і багато чого іншого. Він не зовсім звичний, але дуже простий.
Виконаємо практичні завдання.
Завдання №1. Створення сторінки з написом «Музика без кордонів» — саме цій темі ми й присвятимо наш сайт.
1.1. Відкрийте текстовий редактор Блокнот Windows і введіть у нього наступний фрагмент тексту:
<НТМL>
<ВODY>
Музика без кордонів
</BODY>
</НТМL>
1.2.Отриманий документ збережіть в папці з іменем групи у файлі index з розширенням html
1.3. Відкрийте броузер Internet Explorer і завантажте щойно створений вами файл командою File Load (Файл, Открыть). Подивіться, що у вас вийшло. Таким чином ви можете оцінити вигляд створеної вами сторінки прямо на своєму комп'ютері, без підключення до Iнтернет. Майте на увазі, що сторінку слід переглядати в тому кодуванні, у якому вона була створена. Розбіжність кодувань впливає тільки на вигляд кириличного тексту — англійські фрази будуть коректно відображатися в будь‒якому випадку. Стандартні російськомовні кодування: Windows‒1251 і КОІ‒8R. Користувачам Windows слід віддати перевагу першому. Як набрати текст з потрібним кодуванням? Це залежить від вашого редактора: наприклад, файл, збережений із Блокнота Windows з установками за замовчуванням, буде містити текст у кодуванні Windows‒1251.
1.4. Повернімося до нашого файла. Спробували? Працює? Прекрасно! А якщо набрати дві фрази? Будь ласка:
<НТМL>
<ВОDY>
Музика без кордонів
Створено Ігорем Шевченком
</ВОDY>
</НТМL>
Як бачимо, теги, а саме так називають керуючі мітки мови НТМL, розміщені у кутових дужках (у цьому випадку <НТМL> і <ВОDY>), копіювати не довелося. Кожен з них зустрічається в документі тільки один раз. Тег <НТМL> позначає початок документа, а тег </НТМL> — його закінчення. <ВODY> і </ВODY>, відповідно, обмежують тіло документа.
Запишіть доповнений файл за тим же маршрутом.
1.5.Перевірте, який вигляд має цей файл у броузері. А ви здивовані? Обидві фрази будуть розташовані в одному рядку. У чому ж проблема? А річ у тім, що переклад рядка в броузері здійснюється тільки тоді, коли текст не вміщується в його вікні. Якщо ви хочете, щоб наступна фраза починалася з нового рядка, використовуйте тег <ВR> (скорочення від brek line). Внесіть зміни у ваш файл:
<НТМL>
<ВODY>
Музика без кордонів <ВR>
Створено Ігорем Шевченком
</ВОDY>
</НТМL>
До речі, зовсім неважливо, якими буквами (прописними чи рядковими) ви будете писати теги: <ВR> і <br> діють зовсім однаково.
Перевірте, який вигляд має цей файл у броузері.
1.6. Виконаємо, щоб слово "Музика" було написане вгорі в рядку заголовку вікна броузера. Для цього служить пара тегів <ТITLE>...</ТITLЕ>. Вони розміщуються не в тілі (<ВODY>) НТМL‒документа, а в його заголовку — <НЕАD> — окремій частині, у якій накопичується службова інформація. Внесіть зміни у ваш файл:
<НТМL>
<НЕАD>
<ТІТLЕ> Музика </ТІТLЕ>
</НЕАD>
<ВODY>
Музика без кордонів <ВR>
Створено Ігорем Шевченком
</ВODY>
</НТМL>
Перевірте, який вигляд має цей файл у броузері.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 678;