Тема №10 Загальні положення досудового розслідування. Допит працівника ОВС у суді

Загальні положення досудового розслідування

1.Початок досудового розслідування

2.Підслідність. Строки досудового розслідування

3.Слідчі (розшукові) дії. Допит, пред’явлення особи/речей для впізнання, обшук, огляд.

4.Повідомлення про підозру. Закінчення досудового розслідування

 

Показання патрульного у кримінальному провадженні

1. Допит як свідка у досудовому слідстві

2. Допит як свідка у судовому засіданні

 

Початок досудового розслідування

Досудове розслідування – це стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується направленням до суду обвинувального акта або закриттям кримінального провадження. Можливим результатом також є клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про ЄРДР, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України. Доступ до ЄРДР мають працівники слідчих відділів МВС та прокуратури. Патрульні не мають доступу до ЄРДР, і їх участь у здійсненні досудового розслідування є доволі обмеженою. Розглядається можливість для патрульних діяти як оперативні працівники.

ВАЖЛИВО

Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, яке здійснюється негайно після завершення огляду.

До ЄРДР вносяться відомості, зокрема:

- прізвище, ім'я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника;

- інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

- короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела

Таким чином, патрульний у випадку реагування на кримінальне правопорушення повинен мати такі відомості.

 

ВАЖЛИВО

Досудове розслідування злочинів здійснюється у формі досудового слідства, а кримінальних проступків – у формі дізнання[7]. Загалом, дізнання дуже подібне до досудового слідства, однак закону про кримінальні проступки наразі не прийнято.

Під час досудового розслідування кримінальних проступків не допускається застосування запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту, застави або тримання під вартою. Дозволяються всі слідчі (розшукові) дії, окрім негласних.








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 799;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.