Тематична обробка знімків
Тематична обробка космічних знімків – це процес дешифрування або розпізнавання об’єктів і явищ на космічних знімках.
Способи тематичної обробки:
– колірні перетворення;
– індексні зображення;
– аналіз головних компонент;
– метод спектрального поділу;
– класифікації.
Система RGB.Кольорове зображення на моніторі комп’ютера утворюється шляхом додавання трьох основних кольорів. За основні прийняті кольори, що відповідають монохроматичним випромінюванням з довжиною хвилі 0.7 мкм (червоний – R); 0.5461 мкм (зелений – G); 0.4358 (синій – B). Таке подання кольору називають колірною моделлю RGB.
У файлі колірного зображення, для кожного пікселя записано три числа, які означають інтенсивності трьох основних кольорів, діапазон значень від 0 до 255.
Практично будь-якій колір, що бачить людина, може бути представлений сумою трьох основних кольорів.
Якщо значення яскравості R=250, G=0, B=0, то піксель буде забарвлений в червоний колір (рис. 8.11).
Рис. 8.11. Приклад формування червоного забарвлення пікселя
Якщо значення яскравості будуть однакові між собою R=G=B, то піксель буде забарвлений в сірий колір.
Якщо значення яскравості R, G, B між собою різняться, то в залежності від значень яскравості R, G, B піксель буде забарвлений у певний колір (рис. 8.12).
Кольорові перетворення.Якщо вивести на екран дисплея зображення одного каналу багатоспектрального каналу знімка, то він буде забарвлений в сірі тони (напівтонове зображення). Щоб отримати кольорове зображення потрібно скласти докупи три канали багатоспектрального знімка. Один з яких буде червоний (R), другий зелений (G), третій синій (B) (рис. 8.13) [47].
Рис. 8.12. Формування забарвлень пікселів | Рис. 8.13. Приклад формування кольорового зображення |
Зображення можна забарвлювати в натуральні і хибні кольори. Якщо в канали R, G, B зображення підставлені R, G, B канали знімка, то зображення подається в натуральних кольорах. Якщо ж в канали R, G, B зображення підставлені інші канали знімка, то зображення буде подано в хибних кольорах (рис. 8.14).
а) | б) |
Рис. 8.14. Забарвлення зображення: а) – натуральні кольори; б) – хибні(синтезовані) кольори |
Механізм підбору кольорів зображення. Якщо в канал зображення R підставити канал знімка, в якому значення яскравості пікселів високі, а в канали G і B канали з низькими значеннями яскравості, то зображення буде забарвлено переважно в червоні кольори тощо.
Приклад забарвлення знімка в натуральні кольори представлений в табл. 8.1.
Таблиця 8.1.
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 1571;