Метод спектрального поділу
Один піксель знімка може відображувати як декілька квадратних метрів до тисяч квадратних метрів поверхні Землі, і містити інформацію не про один об’єкт, а про групу об’єктів, які розміщені на відповідній території.
Метод спектрального поділу (Spectral Unmixing)застосовують для розрізнення на знімках об’єктів, розмір яких значно менше розміру пікселя.
Суть методу полягає в наступному: змішані спектри аналізують, порівнюючи їх з відомими чистими спектрами, наприклад, із спектральних бібліотек чистих матеріалів. Відбувається кількісна оцінка співвідношення даного відомого (чистого) спектра і домішок у спектрі кожного пікселя. Після виконання такої оцінки може бути отримане зображення, розфарбоване так, що колір пікселя буде означати, який саме компонент переважає в спектрі цього пікселя (рис. 8.19, рис. 8.20).
Рис. 8.19. Приклад використання методу спектрального поділу
Рис. 8.20. Приклад зображення, розфарбованого за методом спектрального поділу
Класифікації в ДЗЗ
Класифікації– це комп’ютерне дешифрування знімків або процес автоматизованого поділу всіх пікселів знімка на групи (класи), які відповідають різним об’єктам.
В ДЗЗ використовується два види класифікацій:
– класифікація з навчанням;
Класифікація без навчання.
Класифікація з навчанням – це процес, при якому відбувається порівняння значення яскравості кожного пікселя з еталонами, в результаті чого кожен піксель відноситься до найбільш відповідного класу об’єктів.
Класифікацію з навчанням можна застосовувати, якщо:
• заздалегідь відомо, які об’єкти є на знімку;
• на знімку є невелика кількість (до 30) класів;
• ці класи чітко розрізняються на знімку.
Процес класифікації з навчанням передбачає декілька етапів (рис. 8.21):
– визначення задач обробки знімка і вибір способу класифікації;
– вибір еталонних ділянок;
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 961;