Аналіз і оцінка реальних можливостей відновлення платоспроможності підприємства
Якщо підприємство має незадовільну структуру балансу, то основним показником, що характеризує наявність реальної можливості відновити (або втратити) платоспроможність протягом певного періоду, є коефіцієнт відновлення (втрати) платоспроможності.
Якщо хоча б один із коефіцієнтів менше нормативу (КП < 2, Кз < 0,1), то коефіцієнт відновлення платоспроможності терміном на 6 місяців розраховується так
(11.8)
де Квідн – коефіцієнт відновлення платоспроможності;
КПк, КПп – фактичне значення поточної ліквідності на кінець і початокзвітного періоду;
6 - період відновлення платоспроможності в місяцях;
Т – звітний період у місяцях;
2 - нормативне значення коефіцієнта поточної ліквідності.
Коефіцієнт відновлення платоспроможності більше 1 свідчить про реальну можливість підприємства відновити платоспроможність.
Коефіцієнт відновлення платоспроможності менше 1 свідчить про те, що підприємство в найближчі 6 місяців не має реальної можливості відновити платоспроможність.
Якщо структура балансу задовільна, коефіцієнт поточної ліквідності (КП) більше або дорівнює 2, а коефіцієнт забезпеченості власними коштами (Кзаб) більше або дорівнює 1, то для перевірки стійкості фінансового стану розраховується коефіцієнт втрати платоспроможності на строк 3 місяці, таким чином:
(11.9)
де 3 - звітний період у місяцях.
Коефіцієнт втрати платоспроможності більше 1 свідчить про реальну можливість підприємства не втратити платоспроможність. Коефіцієнт втрати платоспроможності менше 1 свідчить про те, що підприємство в найближчі 3 місяці може втратити платоспроможність.
За наявності причин для визнання структури балансу підприємства незадовільною, але виявлення реальної можливості у підприємства відновити платоспроможність у встановлений термін береться рішення про відстрочку визнання структури балансу незадовільною, а підприємства - неплатоспроможним на строк до 6 місяців.
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 1316;