Поняття габариту, загальні положення.
Для забезпечення безпеки руху поїздів потрібно, щоб локомотиви та вагони, а також вантажі на відкритому рухомому складі могли вільно просуватися біля пристроїв та споруд колії, не пошкоджуючи їх, а також біля рухомого складу, що рухається по сусіднім коліям.
Споруди та пристрої залізниць повинні утримуватись у справному стані.
Запобігання появі несправностей та забезпечення довгострокової служби споруд і пристроїв мають бути головними у роботі осіб, які відповідають за їх утримання. Відповідальність за стан споруд і пристроїв несуть працівники, які безпосередньо їх обслуговують, та керівники підприємств, у розпорядження яких знаходяться ці споруди і пристрої.
Відповідно до своїх обов’язків кожен з цих працівників на своїй ділянці повинен знати правила експлуатації та стан споруд і пристроїв, систематично перевіряти їх та забезпечувати високу якість утримання, технічного обслуговування й ремонту.
Споруди, пристрої, механізми та обладнання мають відповідати затвердженій проектній документації та технічним умовам. На основні споруди, пристрої, механізми та обладнання мають бути технічні паспорти, які містять в собі найважливіші технічні та експлуатаційні характеристики.
Споруди та пристрої залізниць мають відповідати вимогам, які забезпечували б пропуск поїздів з найбільш встановленими швидкостями: пасажирських – 140 км/год., рефрижераторних – 120 км/год., вантажних – 90 км/год. На конкретних ділянках залізниць відповідно до переліку, затвердженого Державною адміністрацією залізничного транспорту України, встановлюються диференційовані швидкості.
Додаткові вимоги до споруд та пристроїв на ділянках, де пасажирські поїзди рухаються із швидкістю більше 140 км/год., встановлюються відповідною інструкцією Державної адміністрації залізничного транспорту України.
Заново побудовані та реконструйовані лінії, споруди, пристрої та будівлі повинні бути прийняті в постійну експлуатацію приймальними комісіями відповідно до Правил приймання в експлуатацію закінченого будівництва об’єктів залізничного транспорту та метрополітенів. Заново побудовані та реконструйовані споруди і пристрої вводяться в дію тільки після затвердженої технічної документації, яка встановлює порядок їх роботи та забезпечує охорону праці та безпеку руху (технічно-розпорядчі акти, інструкції до роботи), і після перевірки знання вказаної документації працівниками, які обслуговують ці споруди і пристрої.
Види габаритів.
Споруди та пристрої загальної мережі залізниць України і під’їзних колій від станції примикання до території промислових та транспортних підприємств мають відповідати вимогам габариту наближення споруд С, встановленого Державним стандартом. Габаритом наближення споруд називають граничні поперечні (перпендикулярні вісі колії) обриси, всередині яких, крім рухомого складу, не повинні розміщуватись ніякі частини споруд та пристроїв, а також матеріали, що лежать біля колії, запчастини та обладнання, за виключенням частин пристроїв, що призначаються для безпосередньої взаємодії з рухомим складом (вагонні уповільнювачі в робочому стані, контактні провода з деталями кріплення, колонки, що обертаються для набирання води та ін.), при умові, що положення цих пристроїв у просторі габариту пов’язані з частинами рухомого складу, з якими вони можуть контактувати, і що вони не можуть викликати торкання до інших елементів рухомого складу.
Габаритом наближення рухомого складу називають поперечні (перпендикулярні вісі колії) обриси, в яких, не виступаючи назовні, повинен розміщуватись встановлений на прямій горизонтальній колії як в порожньому, так і в навантаженому стані не тільки новий рухомий склад, але і рухомий склад, що має максимально нормовані зноси.
Споруди та пристрої, які знаходяться на території та між територіями заводів, фабрик, майстерень, депо, річкових і морських портів, шахт, вантажних районів, баз, складів, кар’єрів, лісових та торфових розробок, електростанцій та інших промислових та транспортних підприємств, мають відповідати вимогам габариту наближення споруд Сн, встановленого Державним стандартом.
Вимоги габаритів С і Сн мають бути дотримані при проектуванні, будівництві, реконструкції залізниць, під’їзних колій, споруд та пристроїв на них, при електрифікації й будівництві других колій, а також усіх споруд і пристроїв, які експлуатуються і які раніше були приведені до зазначених габаритів. При плануванні перебудови існуючих споруд та пристроїв, які не відповідають вимогам габаритів С і Сн, у першу чергу повинні враховуватись об’єкти, які не забезпечують транспортування перспективного рухомого складу габаритів Тпр і Тц, а також завантажених за зональним габаритом вантажів. Габарит Тц призначений тільки для цистерн і вагонів-самоскидів, габарит Тпр – тільки для напіввагонів.
Забороняється порушувати габарити споруд та пристроїв при проведенні різних ремонтних, будівельних та інших робіт.
Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 1464;