VIII. ПРЕДСТАВНИЦТВО ОСІБ, ЯКІ ПРИЙМАЮТЬ УЧАСТЬ У СПРАВІ.
Стаття 28 ГПК України передбачає, що справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, діючі в межах повноважень, наданих їм законодавством і установчими документами, через свого представника.
Діяльність представника в господарському процесі складається з юридичних дій, здійснюваних від імені і в інтересах представляємої особи (сторони або треті особи ), внаслідок чого безпосередньо у останнього виникають права і обов’язки.
Процесуальне представництво виникає з моменту порушення справи в суді і характеризується наступними рисами:
1. представник виступає від імені представляємої особи;
2. представник здійснює права і обов’язки особи, яку він представляє і в результаті своїх дій створює права і обов’язки для особи, яку представляє;
3. представник діє в інтересах особи, яку він представляє;
4. правова позиція представника не може протирічити правовій позиції особи, яку він представляє;
5. представник діє в обсязі повноважень, наданих йому у відповідності з законом і договором.
Судове представництво допускається на усіх стадіях і по усіх видах господарського судочинства.
Слід відмітити двоякий характер правовідносин, які виникають в результаті представництва: одні між самим довірителем і представником, інші між останнім і судом. Відносини між представництвом і господарським судом регулюються нормами господарського процесуального права і мають процесуальний характер. Відносини представника і довірителя регулюються нормами матеріального права ( цивільного, трудового ) і є по своєму характеру матеріально – правовими відносинами.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 1118;