Особливості засобів впливу маркетингової комунікації
Засоби впливу
Дія
Оплата
Переваги
Недоліки
Реклама
масова
гонорари за площу, або час
· ефективний засіб для досягнення великої кількості споживачів;
· експресивність;
· здатність до переконання
· висока вартість;
· труднощі в організації зворотного зв’язку
Пропаганда
масова
непряма оплата засобам масової інформації
· проводиться через заслуговуюче довіру джерело;
· інформативність;
· широке охоплення споживачів;
· більша довіра зі сторони споживача.
· складність налагодження контактів з засобами масової інформації;
· низький рівень контролю за публікаціями;
· не може повторюватися
Стимулювання збуту
масова
широкий асортимент гонорарів
· ефективний засіб зміни поведінки споживача у короткий період;
гнучкість, тривалість, інформативність
· легко дублюються конкурентами;
· може бути невірно використана
Персональний продаж
індивід.
гонорари у вигляді заробітної плати
· безпосередність зворотного зв’язку;
· переконливість;
· можливість передачі складної інформації
· висока вартість
Найважливішим інструментом планомірного впливу на цільові групи клієнтів єреклама збуту. Вона повинна, з одного боку. інформувати цільову групу про товари, які пропонують рекламодавачі, а з іншого боку - спонукати тих. на кого вона розрахована, діяти в напрямку цілей рекламодавача.
Другим інструментом комунікаційного мікса єстимулювання продажу. Воно повинно підтримувати класичну рекламу. Завдяки заходам по стимулюванню продажу посилюється значення інструментів розподілу. Стимулювання продажу полягає в безпосередньому звертанні до потенційних клієнтів на місці продажу з використанням спеціальних засобів і заходів. З точки зору витрат, пріоритет у співвідношенні між рекламою і стимулюванням продажу в сфері споживчих товарів в минулому віддавався стимулюванню продажу.
Робота з громадськістю виступає третім інструментом комунікаційної політики. Вона має на меті завоювання суспільного довір'я. При цьому слід домагатися позитивного впливу на ставлення громадськості до підприємства. Мова йде про те, щоби створити такий імідж фірми, який дозволить якнайкраще досягти мети підприємства.
Четвертим інструментом комунікаційного міксу єіндивідуальний продажякий припускає потужну зовнішню службу, що забезпечує зв'язок між підприємством і його клієнтами шляхом прямої співбесіди. На відміну від неіндивідуалізованої масової комуникації, тут існує безпосередній зворотний зв'язок з клієнтом.
Зміст повідомлення – це основна ідея і інформація, яку фірма хоче довести до цільової аудиторії.
Форма повідомлення –це сукупність мовних і відео візуальних засобів, які найкраще передають зміст повідомлення для цільової аудиторії
Аспект змісту:у чому полягає унікальність товару, його функціональне призначення, чому клієнти повинні придбати саме Ваш товар.
Реклама - це вид комунікаційного зв'язку між виробництвом і споживанням який досягається комерційною пропагандою неособистих уявлень про споживчі властивості товару або корисний ефект послуги.
Функції реклами. З одного боку - це створення і підтримка якомога позитивнішого іміджу (довгостроковий компонент реклами), а з іншого боку - це інформування, що передбачає щонайширше перенесення відомостей про властивості товарів (сфера реклами продажу). Обидві ці сфери необхідно роздивлятись сукупно, бо успіх кожної з них залежить від їх взаємозв'язку. Якісна реклама іміджу завжди буде сприяти торговельній рекламі і навпаки.
Використання реклами переслідує такі цілі:
· поліпшення іміджу і популярності;
· залучення нових споживачів і їх груп;
· реакція на дії конкурентів, досягнення конкурентних переваг;
· вирівнювання сезонних коливань.
Розрізняють види реклами, що витікають з раніше прийнятих рішень про вибір цільового ринку, маркетингових позиціонувань, маркетингового міксу і самої стратегії маркетингу:
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 649;