Рекламний бюджет.

При визначенні рекламного бюджету слід було б власне кажучи, виходити з цілей реклами. Проте, на практиці більшість підприємств орієнтується на поточний чи очікуваний обіг. При цьому певний процент від обігу (наприклад 2%) приймається за зразок. Наприклад, в роздрібній торгівлі крамниці-філії і спеціалізовані супермаркети витрачають на рекламу від 4 до 5% від річного обігу (брутто, з урахуванням податку з обігу). Проте, з точки зору збереження самої фірми, такий циклічний підхід до реклами є проблематичним. Особливо в кризові часи рекомендується використовувати протилежний варіант - антициклічну рекламу.

Крім того, треба враховувати, що, залежно від виду товару і фази його життєвого циклу, необхідно диференціювати вимоги до рекламного бюджету. Якщо рекламний бюджет вже визначений для підприємства в цілому, тоді в подальшому необхідно розподілити його по відокремлених сферах підприємства, товарах, ринках. Процес створення рекламної стратегії показаний на рисунку.

Стимулюванням продажу називають всі комунікаційні маркетингові заходи, шо проводяться як доповнення до індивідуального продажу. реклами і роботи з громадськістю. Метою цього є стимулювання кінцевого споживача і посередника до збуту на користь власного товару. Акції по стимулюванню продажу повинні створювати серед певних цільових груп додаткову привабливість до товару. В той час, коли індивідуальний продаж і реклама мають рутинний характер, заходи ж по стимулюванню продажу є надзвичайними, вони не повторюються і здебільшого короткострокові.

 

На відміну від реклами, що сприяє профілюванню товару і забезпечує стабільніший збут цього товару, стимулювання товару орієнтується на прихильників інших марок товарів і на тих, для кого зміна марки товару є звичкою. Завдяки тому, що характер поведінки останніх майже не змінюється, заходи щодо стимулювання продажу можуть привести до короткострокових високих реакцій в сфері обігу.

Заходи по стимулюванню продажу мають особливу привабливість, тому можуть зацікавити такі прошарки покупців, що більш критично ставляться до ціни, хоча взагалі схильні змінювати марку товару. Тому з урахуванням тенденції розвитку, треба вимагати, щоб стимулювання продажу змінювало прихильність певній марці товару, а реклама - навпаки приваблювала б до конкретної марки товару. Але проведення великої кількості надзвичайних акцій для однієї і тієї ж марки товару шкодить його іміджу; покупці починають класифікувати відповідні товари, як "дешеві". Береться за правило, шо імідж будь-якої марки товару наражається на небезпеку тоді. коли більше 30% товару продається за надзвичайними зниженими цінами.

Стимулювання збуту - сукупність маркетингових дій, спрямованих на покупця з метою зацікавлення у здійсненні купівлі великих партій або придбанні їх систематично або протягом заданого часу.

Типи адресатів:

· споживачі.

· посередники.

· власний збутовий персонал

Ціль стимулювання збуту споживачів – переконати споживачів придбати товар (послугу).

Основні засоби системи стимулювання споживачів:

· знижки до ціни.

· розповсюдження купонів.

· преміювання.

· надання безкоштовних зразків.

· використання елементів гри.

· підкріплення товару.

· використання упаковки тощо.

Ціль стимулювання торгівлі – переконати посередників придбати і продати якомога більше товарів фірми

Основні засоби стимулювання посередників:

· знижки до ціни при певному розмірі партій товарів.

· надання безоплатних одиниць за умови закупки партії.

· преміювання.

· конкурс дилерів.

· сумісна реклама.

· безкоштовне підвищення кваліфікації торгового персоналу.

Основні засоби стимулювання власного торгового персоналу:

· премії.

· додаткові дні відпустки.

· конкурси.

· участь у прибутках.

· конференції продавців тощо.

Основні риси стимулювання збуту: привабливість; інформативність; ефект у збільшенні обсягів продажів товару фірми; різноманітність засобів стимулювання збуту та запрошення до покупки.

Розв'язання завдання стимулювання збуту досягається за допомогою різноманітних засобів. При цьому особа, що розроблює план маркетингу, враховує і тип ринку, і конкретні завдання в сфері стимулювання збуту, і існуючу кон'юнктуру, і рентабельність кожного з засобів, що ним використовується. Обґрунтування основних засобів стимулювання збуту подано нижче.

ЗРАЗКИ. Розповсюдження зразків - це пропозиція товару споживачам безоплатно чи на пробу. Зразки можуть розносити за принципом "до кожної оселі", розсилати поштою, вручати в крамницях, додавати до будь-якого іншого товару чи пропонувати їх в рекламних пропозиціях, "розповсюдження зразків - найефективніший і найдорожчий засіб подання наявного товару.

КУПОНИ. - це сертифікати, що дають споживачеві право на обумовлену економію при покупці конкретного товару. Купони можна розсилати поштою. додавати до інших товарів, включати в рекламні оголошення. Вони можуть виявитися ефективними для стимулювання збуту уже достатньо зрілого марочного товару і для заохочення споживачів спробувати новинку.

УПАКОВКИ ЗА ПІЛЬГОВИМИ ЦІНАМИ.Упаковки за пільговими цінами (їх називають також угодами з невеликою знижкою ціни) - це пропозиція споживачеві певної економії проти звичайної ціни на товар. Інформація міститься на етикетці чи на упаковці товару. Це може бутиупаковка за зниженою ціною, коли за зниженою ціною продають один з варіантів розфасовки товару (наприклад, два пакунки за ціною одного) абоупаковка-комплект, коли продають набір з двох супутник товарів (наприклад, зубна щітка і паста). Упаковки за пільговими цінами переважують у своїй здатності стимулювати короткострокове зростання збуту навіть купони.

ПРЕМІЇ І ЗАЛІКОВІ ТАЛОНИ. Премія - це товар, що пропонується за носить низьку ціну чи безоплатно у вигляді заохочення за покупку іншого товару. Премія "при пакуванні" супроводжує товар, знаходячись всередині чи зовні упаковки. Премією може бути і сама упаковка, якщо вона становить ємність багаторазового використання. Безоплатна поштова премія - це товар, що надсилається споживачам, які представили доказ покупки товару, наприклад, кришку від коробки. Премія, що самоліквідується. - це товар, який продається по ціні. нижчій за звичайну роздрібну, тим споживачам, хто запитує його. Сьогодні виробник пропонує споживачам найрізноманітніші премії з нанесеною на них назвою фірми.

 

Залікові талони - це специфічний вид премії, яку одержують споживачі. купуючи щось і яку вони при бажанні можуть обміняти на товар в спеціальних пунктах обміну. Торговці, що застосовують залікові талони першими, звичайно залучають до себе нову додаткову клієнтуру. Інші торговці використовують цей вид премії з метою оборони, але .кінець кінцем, залікові талони обертаються тягарем для всіх. Тоді дехто з торговців просто відмовляється від них, пропонуючи взамін нижчі ціни.

ЕКСПОЗИЦІЇ І ДЕМОНСТРАЦІЇ ТОВАРІВ В МІСЦЯХ ПРОДАЖУ. В місцях покупки чи продажу товару організують експозиції і демонстрації. На жаль, багатьом роздрібним торговцям не до вподоби заняття з експозиційними пристроями, вивісками, плакатами, які їм сотнями надсилають щороку виробники. У відповідь виробники створюють більш досконале експозиційне оформлення, пов'язуючи його із своїми звертаннями по телебаченню чи у пресі і пропонуючи змонтувати його власними силами.

СТИМУЛЮВАННЯ СФЕРИ ТОРГІВЛІ. Щоб забезпечити співробітництво з оптовими і роздрібними торговцями, виробники користуються специфічними засобами. Виробник може запропонувати залік за покупку, інакше кажучи, надати знижку з кожного ящика товару, що був куплений за певний час. Подібні пропозиції стимулюють дилерів на удосконалення закупок великого обсягу чи на придбання нового товару, який вони ще не купували раніше. Виробник може надавати залік за включення товару в номенклатуру, компенсуючи витрати дилера на подання цього товару купівельній аудиторії. Залік за рекламу компенсує зусилля дилерів за проведення реклами товару - товару виробника. Залік за демонстрацію експозиції компенсує зусилля дилерів по організації викладок товару за допомогою особливих засобів. Виробник може запропонувати безоплатний товар, іншими словами. декілька додаткових ящиків посередникові, що купив у нього певну кількість товару. Він вмозі запропонувати премію-штовхач готівкою чи подарунком дилерам або їх продавцям за зусилля по проштовхуванню свого товару. Виробник може безоплатно запропонувати сувеніри, що несуть на собі назву фірми, наприклад, ручки, олівці, календарі, прес-пап'є, набори бавовняних сірників, попільнички, лінійки.

ЗУСТРІЧІ ФАХІВЦІВ 1 СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ВИСТАВКИ. Галузеві асоціації щороку проводять з'їзди своїх членів, як правило, супроводжуючи заходи організацією спеціалізованих виставок. Така спеціалізована виставка представляє і демонструє в дії товари фірм, що є постачальниками галузі. Продавець розраховує одержати від участі в спеціалізованій виставці користь, в тому числі виявити нових потенційних покупців, зберегти контакти з клієнтами, представити нові товари, познайомитись з новими замовниками і збільшити продаж існуючим.

КОНКУРСИ, ЛОТЕРЕЇ, ІГРИ. Конкурси, лотереї і ігри надають можливість щасливим або особливо старанним споживачам, дилерам або комівояжерам що-небудь виграти - скажімо, завоювати грошовий приз, путівку на відпочинок чи товар. Конкурс вимагає, щоб споживачі щось представили на нього - буклет, прогноз, пропозицію і т.п. Надані матеріали оцінює журі і відбирає найкращі з них. Лотерея передбачає заявку про участь в розиграші з боку споживачів. У ході гри при кожній покупці споживач щось отримує - номери для гри в бінго або літери, яких бракує, що допомагає йому завоювати приз.

Торговий конкурс - це конкурс, що проводиться для дилерів або власного торговельного персоналу фірми з метою подвоєння їх торговельних зусиль протягом певного часу. Учасники, які домагаються найвищих результатів, одержують призи.








Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 503;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.