Вивчення питань охорони праці під час технічного навчання і підвищення кваліфікації
Під час технічного навчання, яке проводиться згідно з Положенням про технічне навчання працівників залізничного транспорту України, затвердженого наказом Укрзалізниці від 10.09.02 року № 454-Ц, повинно проводитись вивчення питань охорони праці з метою підвищення рівня знань в цій галузі і розвитку безпечних навичок в роботі.
Галузеві служби щорічно до 15 листопада розробляють та направляють у відокремлені підрозділи тематичні плани і програми, рекомендації з питань планування та проведення навчання з питань охорони праці, підбору та визначення відповідальних за організацію навчання.
Вивчення питань з охорони праці під час технічного навчання повинно проводитись безперервно протягом календарного року, починаючи з січня поточного року, згідно з квартальними планами з розбивкою на місячні плани на основі річної учбової програми, затвердженої керівником відокремленого підрозділу.
Плани технічного навчання з питань охорони праці повинні включати вивчення:
- наказів, вказівок, посадових інструкцій та інструкцій з охорони праці, рекомендацій з питань охорони праці, аналізу стану виробничого та невиробничого травматизму, протипожежної безпеки і безпеки перевезень небезпечних вантажів, впровадження передових технологій тощо;
- випадків та наслідків порушень працівниками посадових інструкцій і вимог охорони праці, виявлених під час проведення комплексних, контрольних та цільових перевірок;
- особливостей конструкції, технології роботи та обслуговування рухомого складу, пристроїв, машин і механізмів, а також технологічного процесу в конкретних умовах відокремленого підрозділу;
- безпечних методів роботи та організації перевезень небезпечних вантажів та ін.
Плани технічного навчання з працівниками повинні передбачати проведення практичних занять, а також розгляд причин аварійних ситуацій і відмов в роботі технічних засобів та відпрацювання навичок з їх попередження, своєчасного виявлення та усунення неполадок з проведенням практичних навчань по порядку дій в нестандартних ситуаціях або при ліквідації можливих наслідків аварійних ситуацій.
Навчання з питань охорони праці з працівниками, зайнятими на безперервній цілодобовій роботі, повинно проводитись у вільний від роботи час один раз на місяць з дублюванням теми навчання таким чином, щоб охопити весь склад працівників підрозділу.
Навчання з питань охорони праці повинні проводити керівники та інженерно-технічні працівники галузевих служб, дирекцій залізничних перевезень та відокремлених підрозділів, майстри та інструктори. Для його проведення необхідно запрошувати працівників органів Держпромгірнагляду, санітарних лікарів, юристів та інших спеціалістів. Навчання може проводитися в формі лекцій при проведенні Днів охорони праці згідно з Положенням про День охорони праці, затвердженим наказом від 13.07.2006 року № 334-Н. При можливості навчання повинно супроводжуватися показом відеофільмів, інших наглядних посібників, а на полігонах, макетах та тренажерах під часнавчаннямають відпрацьовуватися безпечні прийоми праці.
Навчання з питань охорони праці для працівників лінійних станцій може проводитись на одній із станцій дільниці або в іншому місці з урахуванням можливостей вагонів-тренажерів. Місце проведення такого навчання повинно бути затверджено начальником відділу перевезень дирекції залізничних перевезень.
Працівники залізниці, які не охоплені систематичним технічним навчанням, питання охорони праці повинні вивчати на цільових курсах, які проводяться не рідше одного разу на три роки. Такі курси, як правило, повинні організовуватися перед періодичною перевіркою знань з охорони праці.
Питання охорони праці повинні вивчатися на виробничо-технічних курсах, курсах цільового призначення, школах передових прийомів та методів праці, цільових курсах з охорони праці тощо при підвищенні кваліфікації працівників.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1234;