Техніка безпеки та охорона праці при виконанні лабораторних робіт по отриманню порошків металів та сплавів відновленням їх оксидів воднем та вуглецем
1 Починати роботу можна тільки у присутності викладача та учбового майстра. Подальше виконання роботи проводити тільки у присутності учбового майстра !
2 Перед заповненням воднем контейнера слід перевірити щільність з’єднання фланця з контейнером на герметичність. Перевірити осушувальну систему і газопровід на герметичність. Слідкувати, чи не затисненнй з'єднувальний гумовий шланг.
3 Після відкриття вентиля на головці балонів з воднем, необхідно зачекати 2…3 хвилин, доки струменем водню буде витіснено повітря з системи і контейнеру. Після цього слід заповнити з відвідної трубки муфеля перекинуту догори дном пробірку газом, відійти на декілька метрів від печі і підпалити газ у пробірці.
4 При підпалюванні газу в пробірці звук повинен бути слабким (легкий хлопок). Якщо при підпалюванні різкий звук (лаючий), то треба почекати декілька хвилин і повторити випробування вдруге.
5Після того як водень з вихідної трубки підпалений, необхідно спостерігати, щоб висота полум'я була не більшого за 30 мм. Якщо полум'я горить нерівно, то це значить, що у трубопроводі накопичилась вода. Необхідно вийняти трубку із зажимів та випустити з неї воду.
6Після закінчення процесу відновлення необхідно вийняти муфель із печі та поставити поряд з нею на спеціальну підставку для охолодження. При цьому водень повинен продовжувати подаватись у муфель і горіти на виході з нього.
7Розвантаження проводити таким чином: після того, яктемпература муфеля стала нижчою за 50°С (можна доторкнутися рукою), перекрити кран на балоні, потім кран на трубопроводі для подачі водню у муфель. Після цього відгвинтити бовти та зняти герметизуючий фланець. Вийняти човник з продуктом відновлення.
8При виконанні роботи виконувати правила з техніки безпеки при роботі з електроприладами.
9Про закінчення роботи доповісти викладачеві та учбовому майстру.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 590;