Системний журнал

У попередньому розділі згадувався системний журнал. Системний журнал може бути таким же простим, як лист паперу, або таким же складним, як величезна шафа з великою кількістю полиць. Усе залежить від розмірів і складності мережі.

Внесена інформація може виявитися корисною для вирішення проблеми, але основне її призначення — інструктування користувача у випадку незапланованої ситуації.

Системний журнал фактично є описом мережі. Він створюється, щоб надати вам докладну інформацію про мережеве апаратне і програмне забезпечення, а також про використовувані конфігурації. Це найбільш цінний інструмент для діагностики проблем.

Існує єдиний спосіб акуратно вести системний журнал: з моменту створення мережі записувати всю системну інформацію. Це означає, що ви повинні знайти час документувати всі перевірки, модернізації й інші зміни, внесені до системи.

Якщо ви є адміністратором мережі, то не зневажайте цією важливою роботою. Нижче перераховано декілька речей, що бажано включити в системний журнал:

Гарантія на апаратне забезпечення. Заведіть окремий розділ, куди будете вносити всю інформацію про гарантійні зобов'язання на апаратне забезпечення. Відсортуйте її за типом: монітори, мережеві карти, жорсткі диски тощо. Якщо устаткування є частиною робочої станції або серверу, то обов'язково додайте ім'я комп'ютера і зберігайте інформацію про подібне устаткування в розділі, що належить цьому комп'ютеру.

Інформація про устаткування. Для всіх комплектуючих зберігайте інформацію про серійні номери, моделі, конфігураційні установки, назву і телефонний номер продавця.

Щоденник використовуваної конфігурації. В окремий розділ занесіть інформацію про поточну структуру каталогів і конфігурації операційної системи. Не забудьте включити дату установки конфігурації. Обов'язково вносьте інформацію про будь-які зроблені зміни. Зберігайте дані попередніх конфігурацій.

План резервного копіювання. Вдале адміністрування мережі включає докладний план резервного копіювання, про який ми будемо говорити в наступному розділі. План резервного копіювання обов'язково повинен бути записаний у системний журнал. Уразі потреби сюди вносяться датовані зведення про нові операції копіювання, але обов'язково необхідно зберігати старий план.

Журнали операцій резервного копіювання. Слід обов'язково зберігати інформацію про час проведення резервного копіювання особі, яка його виконала і перевірила дані. Якщо резервне копіювання виконується автоматично, то цей звіт може друкуватися сервером, що виконує цю операцію.

Журнали помилок/неполадок. Фіксуйте будь-які неполадки в роботі мережі, причини їхньої появи і дії, запроваджені для усунення проблеми.

Усе це — планування, запис і заповнення форм — дуже нудна робота. При невеликих розмірах мережі (скажімо, однорангова мережа з трьох або чотирьох робочих станцій) це може показатися непотрібною витратою часу. Проте ця робота повинна виконуватися в будь-яких ситуаціях. Мережі мають тенденцію згодом розростатися й ускладнюватися. Апаратне забезпечення може вийти з ладу. Продавець може недбало вести свої записи і забути про гарантійні зобов'язання, обговорені під час продажу устаткування. Трапиться це раніше або пізніше, але обов'язково який-небудь запис журналу заощадить ваш час і засоби.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 727;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.