Розклад установки
На установку мережі витрачається багато часу і, як правило, значно більше, ніж планувалося. Так що дуже важливо скласти розклад установки (і ознайомити з ним усіх, хто так чи інакше пов'язаний із цим процесом), оскільки це дасть вам можливість одержати загальну уяву про фізичну установку мережі. Розклад можна обговорити зі своїми співробітниками і визначитися з термінами, щоб уникнути можливих ускладнень і неузгодженостей. Завдяки розкладу службовці зможуть планувати свою роботу завчасно.
При нагоді враховуйте поради людей, що займалися установкою подібних систем, і знайдіть час на непередбачені ситуації. Нижче перераховано кроки установки, на які потрібно виділити час.
Придбання устаткування. Підготуйтеся до затримок постачань устаткування. Якщо не все устаткування приходить вчасно, то, можливо, буде краще перенести терміни, поки не прибуде все необхідне устаткування. Це допоможе вам уникнути тривалих періодів простою, коли частково встановлена мережа не функціонує, оскільки ви чекаєте постачання певних важливих комплектуючих (наприклад, принтера або сегмента кабелю).
Читайте інструкції. Щоб знати, як поводитися з усім цим устаткуванням, потрібно прочитати багато книжок. Так, це досить стомливе заняття, але згодом заощаджує час і нерви. Прочитайте хоча б ту частину керівництва, у якій розповідається про установку і конфігурування. Комп'ютерне устаткування дуже швидко змінюється і може виявитися, що обрана вами конфігурація вже застаріла.
Підготуйте місце. Пересуньте меблі, приберіть непотрібне устаткування, встановіть нові електричні розетки тощо. (Може статися, у вас є робітник, який виконає всю цю роботу, поки ви будете читати інструкції).
Створіть резервні копії даних. Не забудьте перевірити резервні копії даних для наступного відновлення критичних файлів (або файлів, створених спеціально для цього). Якщо ви можете успішно відновити декілька пробних файлів, це надасть вам хоч якісь гарантії якості резервної копії. Це дуже важливий крок. Немає ситуації гірше за ту, коли всі дані загублено внаслідок яких-небудь непередбачених обставин, а ви залишилися ні з чим. Думайте про це, як про необхідну страховку. Нікому ще не стало гірше від того, що резервна копія залишилася непотрібною.
Налагодить апаратне забезпечення. Тепер ви починаєте працювати з усім цим новим обладнанням. Дуже важливо не забути, що в цей момент вам знадобиться багато часу. Будь-яка необережність може призвести до непередбачених збоїв у мережі. Дуже важливо старанно перевірити всі установки перемикачів і контактів, навіть якщо ви використовуєте визначені установки, що уже встановлені в придбаному пристрої.
Встановіть програмне забезпечення. Це найбільш трудомісткий етап проекту. Не пошкодуйте часу і двічі перевірте всі установки конфігурації. Помилки найчастіше припускаються саме на цій стадії; знайдіть їх заздалегідь і внесіть необхідні зміни. Не впадайте в паніку побачивши величезну кількість роботи, яку ви повинні виконати.
Тестування. Вірогідніше за все, ви не занадто багато уваги приділяєте тестуванню. І особливо тестуванню принтерів. Проблеми і затримки роботи мережі найчастіше пов'язані з принтерами. Тому дуже важливо знайти й усунути всі неполадки до того, як до мережі підключиться перший користувач. У дійсності це практично неможливо, оскільки у всіх користувачів є свої навички, що призведуть до появи непередбачених проблем. Проте їх можна вирішити на наступному кроці.
Навчання. Є два рівні навчання. На першому рівні ви ознайомитеся з особливостями мережі разом із спеціалістом, поки не наберетеся досвіду, щоб не відчувати труднощів у роботі. На другому кроці вам потрібно навчитися запобіжним заходам. На цю стадію процесу вам варто виділити достатню кількість часу, а також врахувати можливість продовження навчання, якщо це буде необхідно.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 613;