Підсистеми структурованої кабельної системи

Структурована кабельна система (рис. 15.3) складається з таких підсистем:

· робочого місця;

· горизонтальної;

· керування;

· вертикальної;

· апаратної;

· зовнішньої.

 

 

Підсистема робочого місця призначена для підключення кінцевих пристроїв (комп’ютерів, терміналів, принтерів і т. п.) до локальної мережі.

Горизонтальна підсистема – це підсистема, за допомогою якої здійснюється підключення підсистем робочого місця, розташованих у межах одного поверху будинку, до підсистеми керування. Горизонтальна підсистема є частиною телекомунікаційної кабельної системи, що проходить між телекомунікаційною розеткою (конектором) на робочому місці і горизонтальним кросом у телекомунікаційній шафі. Для її побудови використовують коаксіальний кабель, виту пару проводів або оптичне волокно.

Усі горизонтальні кабелі, незалежно від типу середовища передачі, не повинні перевищувати 90м на ділянці від телекомунікаційної розетки на робочому місці до горизонтального кроса. На кожне робоче місце мають бути прокладені, як мінімум, два горизонтальних кабелі.

У випадку мовних програм і програм передачі даних чотирипарні виті пари проводів провідників і волоконно-оптичні кабелі мають прокладатися з дотриманням зіркоподібної топології від телекомунікаційної шафи на кожному поверсі до кожної індивідуальної інформаційної розетки.

Кожен сегмент витої пари проводів між горизонтальною частиною кроса в телекомунікаційній шафі та інформаційною розеткою не повинен містити муфт.

Логічні конфігурації локальних мереж – кільце, зірка, шина – реалізуються на просторі поверху у вигляді зіркоподібної топології (рис. 15.4).

 

 

Така структура підтримує практично всі типи локальних мереж. Зміни, пов’язані з відмінностями мереж, мають місце в інших підсистемах структурованої кабельної системи. Горизонтальна підсистема залишається незмінною, що дуже важливо при довгостроковій експлуатації проводки.

За такої топології, у випадку відключення або ушкодження будь-якого із променів зірки, в підсистемі керування відбуваються необхідні переключення, але логічна конфігурація залишається без змін.

Всі основні зміни, що стосуються типу локальної мережі, відбуваються у підсистемі керування. Горизонтальна проводка з неекранованих витих пар категорії 5 залишається незмінною для всіх локальних мереж: Ethernet,Token Ring, 100VG-AnyLAN, Fast Ethernet та інших.

Підсистема керування складається з кросових панелей і сполучних шнурів, що забезпечують переключення каналів передачі інформації.

Вертикальна підсистема з’єднує між собою поверхи будинку і забезпечує з’єднання підсистем керування. Вона має задовольняти певним вимогам на вертикальну проводку. Виконується з оптичного волокна, коаксіального кабелю або витих пар.

Магістральною підсистемою називається маршрут кабелю всередині будинку, який з’єднує шафу з шафою або з апаратною, головний крос в апаратній — з проміжними кросами і з горизонтальними кросами в телекомунікаційних шафах. Вона складається із середовища, в якому відбувається передача інформації по магістралі між цими точками, і відповідного комутаційного й термінального устаткування. Магістральна підсистема містить у собі кабель, установлений вертикально між поверховими телекомунікаційними шафами, головний або проміжний крос у багатоповерховому будинку, а також кабель, установлений горизонтально між телекомунікаційними шафами, головний або проміжний крос — у великому одноповерховому будинку.

В усіх телекомунікаційних шафах має бути у наявності або бути доступною для повторного використання адекватна площа перетину магістральної траси, щоб не виникла необхідність створювати додаткові траси.

Магістральні кабелі прокладаються топологічно у вигляді зірки, починаючи у головному кросі і проходячи до кожної телекомунікаційної шафи. Між головним і горизонтальним кросами може міститися проміжний крос. Така система називається топологією ієрархічної зірки.

Зовнішня підсистема служить для з’єднання між собою різних будинків, що розташовуються на території підприємства, навчального закладу і т.п. Як середовище передачі здебільшого використовується оптичне волокно, тому що воно добре стикується з вертикальною підсистемою і забезпечує високу швидкість передачі інформації. Якщо розподільна система охоплює більше одного будинку, компоненти, що забезпечують зв’язок між будинками, утворюють Магістральну підсистему між будинками.

Така підсистема має кабель, прокладений між будинками, який проходить від головного кроса до проміжного в системі, що складається з кількох будинків. Кабелі магістралі з’єднується згідно з зіркоподібною топологією, виходячи з головного кроса до кожної телекомунікаційної шафи периферійного будинку.

Підсистема апаратної. У великих комп’ютерних мережах з одним або кількома виділеними серверами підсистема апаратної служить для з’єднання електронного устаткування в центральному залі (апаратній).

Підсистема апаратної складається з електронного устаткування зв’язку колективного (загального) використання, розташованого в апаратній або у телекомунікаційній шафі, і середовища передачі, необхідного для підключення до розподільного устаткування, що обслуговує горизонтальну або магістральну підсистему.

До устаткування належить арматура кросів, патч-панелі і стояки, активне телекомунікаційне устаткування, а також обладнання та пристрої для проведення тестування. Апаратною не повинні користуватися інші служби будинку, які так чи інакше можуть заважати функціонуванню телекомунікаційної системи.

Найбільш серйозною проблемою при створенні структурованих кабельних систем для роботи високошвидкісних прикладних програм (категорія 3 і вище) є якість монтажу.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 1691;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.