Складання конфігурації
Конфігурація ґрунтується на плані приміщення і включає нове або переміщене устаткування. План приміщення можна використовувати для нанесення прокладки кабелів і визначення довжини кабелю, необхідного для створення мережі. На рис. 15.2 показано конфігурацію, отриману з плану приміщення.
Захист кабелю — дуже важливе питання. При створенні конфігурації зверніть увагу на місця ймовірного ушкодження кабелю. Зробіть усе можливе, щоб сховати кабель (оскільки переплетення проводів має не зовсім естетичний вигляд), і його можна зачепити ногами. Кабель, що знаходиться під ногами, є джерелом багатьох зайвих витрат, оскільки викликає численні ушкодження, починаючи з поламаних мережних плат і закінчуючи вивернутими зі столу робочими станціями. Якщо ви потребуєте прокласти кабель через коридор де ходить багато людей, то обов'язково встановіть для нього захисне покриття. Захисне покриття — це шматок жорсткої гумової труби, за яку дуже складно зачепитися і неможливо не помітити (хоча насправді усе відбувається саме навпаки). Добре встановлене покриття іноді практично неможливо помітити, оскільки воно має або вигляд плінтуса, або невеличкого шва між листами лінолеуму. Тому, якщо ви дійсно стурбовані питаннями захисту, то обов'язково повинні встановити подібне покриття.
Крім захисту кабелю від ніг незграбної людини, необхідно захистити його й від електромагнітного випромінювання. Вибираючи тип кабелю (коаксіальний, вита пара або оптоволоконний) враховують не тільки ціну і пропускну спроможність, але і такий важливий параметр, як ступінь захищеності від електромагнітних перешкод. Хоча коаксіальний кабель досить ненадійний з погляду відмовостійкості, він являє собою досить стійке середовище передачі в інтенсивному електромагнітному полі. Тому, якщо при прокладці кабелю ви зустрілися із зоною інтенсивного електромагнітного випромінювання (високовольтна лінія електропередач, близьке сусідство з “військовою” радіостанцією тощо.), то вам ніяк не обійтися без коаксіального сегменту.
Якщо нічого подібного немає, але ви хочете уникнути зайвих проблем, то краще зупинитися на екранованій витій парі. Такий варіант являє собою пристойний варіант завадостійкості. Якщо ж вас не цікавлять витрати, а тільки швидкість і якість, то зупиніть свій вибір на оптоволоконному кабелі.
Рис. 15.2. Приклад плану, що включає прокладання кабелю
В сучасних офісних мережах у більшості випадків використовується вита пара. Прокладка цього кабелю нічим не відрізняється від прокладки звичайного телефонного дроту. У випадку застосування коаксіального кабелю потрібно враховувати, що навіть невеличка неоднорідність передаючого середовища, для частот порядку 10 МГц являє собою досить непогане “дзеркало” для відбитих хвиль. Тому, прокладаючи такий кабель потрібно уникати дуже крутих перегинів (на кутах більше 90 необхідно робити невеличку петлю).
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 673;