Керування мережею. Майже кожна людина, яка працює з комп'ютером, змушена час від часу займатися питаннями керування
Майже кожна людина, яка працює з комп'ютером, змушена час від часу займатися питаннями керування. Наприклад, користувачі автономних персональних комп'ютерів відповідають за наявність резервних копій своїх даних, що потрібні на випадок виходу з ладу комп'ютера. Крім того, користувачами доводиться зустрічатися з проблемою керування своїми комп'ютерами всякий раз, коли вони встановлюють програмне забезпечення, настроюють додаток, оптимізують використання пам'яті або намагаються підвищити продуктивність системи.
Як ви помітили з попередніх глав, управляти мережею значно складніше, ніж автономним комп'ютером. Щоб процвітати у своїй справі, адміністратор мережі повинен мати велику кількість технічних знань і навичок. Якщо мережа достатньо велика, то зобов’язання по керуванню нею можна розділити між членами групи адміністраторів; проте незалежно від того, чи будуть ці обов'язки виконуватися одною людиною або колективом, ефективність організації мережі буде залежати від досвіду кожного адміністратора.
У даній книзі не ставиться за мету перетворити вас у кваліфікованого адміністратора, тут лише приводяться основи, щоб дати уявлення про цю складну і невдячну працю.
Адміністратор мережі виконує такі основні функції:
· аналізує роботу системи;
· займається резервним копіюванням;
· займається питаннями безпеки мережі;
· веде системний журнал;
· стежить за роботою принтера;
· стежить за ефективністю роботи мережі;
· оцінює і супроводжує програмне забезпечення;
· впроваджує нововведення і модернізує систему;
· Нижче ці функції розглядаються докладніше.
Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 648;