Резервне копіювання даних

Можна сказати, що створення надійних резервних копій даних — це найважливіша і найвідповідальніша задача адміністратора мережі. Ви можете поміняти апаратне або програмне забезпечення, переміститися на нове місце, ваша компанія може найняти нових службовців або нового керуючого, але, якщо ви загубите дані й у вас не буде резервної копії, то це призведе до великих неприємностей.

Файли даних у мережі стають все більш масивними. Вони або зберігаються на централізованому сервері, або розподіляються між декількома серверами мережі. У будь-якому випадку, процес створення надійних резервних копій значно ускладнився в порівнянні з часами автономних настільних комп'ютерів, коли кожний користувач сам піклувався про дублювання своїх файлів.

Адміністратор мережі приймає рішення про те, що і коли підлягає резервному копіюванню, і де зберігати дублікати даних.

У більшості комп'ютерних мереж використовують автоматизовану систему резервного копіювання, яка регулярно робить дублювання через установлені проміжки часу. Використовуючи автоматизовану систему резервного копіювання можна призначити його на час найменшого завантаження мережі. Крім того, ви можете покласти завдання резервного копіювання на комп'ютер, а не займатися ним самостійно.

Існує декілька типів автоматичних систем резервного копіювання. Це може бути простий дзеркальний відбиток диска (або дублювання) або надзвичайно стійка схема дублювання даних RAID, яка при створенні і модифікації даних створює резервні копії на окремих жорстких дисках. У деяких випадках для збереження й одержання резервних даних використовують виділені сервери. Створення дзеркальної копії дисків — найдешевший, але малоефективний засіб (додатковий диск ставиться на той самий контролер), так як дані спочатку записуються на основний диск, а потім через той же контролер — на додатковий. Дублювання дисків ґрунтується на тому ж принципі, що і дзеркальне відображення, але припускає підключення додаткового диска на другий контролер (дані можуть паралельно записуватися на обидва диски). Масив RAID — найдорожчий, але ефективний засіб.

Всі ці системи відносяться до апаратних засобів, але крім них є досить широкий вибір програмних засобів резервного копіювання.

Найпоширенішим носієм резервних копій даних мережі були касети. Щоб користуватися касетною системою дублювання ви встановлюєте на одному із серверів спеціальний стрічкопротяжний пристрій (ZIP-драйв): принцип його роботи заснований на високошвидкісній технології копіювання, що дозволяє копіювати на касету дані з диска серверу. Касетна система дублювання поставляється разом із програмою, що запрограмована на виконання резервного копіювання через визначений час і автоматичне закінчення роботи.

Нині широкого поширення набули різноманітні оптичні і магнітооптичні пристрої. Вони набагато швидше виконують операцію читання або запису. Оптичні диски (DWD) призначені для обмеженої кількості записів, крім того різноманітні варіанти запропонованого на ринку устаткування не зовсім дороблені (записується тільки весь компакт-диск, або вся доріжка відразу), будемо сподіватися, що до моменту виходу цієї книги з'являться дешеві і надійні оптичні і магнітооптичні пристрої, що записують.

Касети або диски зручно використовувати в якості носіїв резервних копій головним чином через те, що їх можна зберігати в безпечному місці, наприклад у банківському сейфі. Такий спосіб збереження використовується як страхування від втрати внаслідок потопу або пожежі.

У касетної системи копіювання, проте, є і недоліки; зокрема, вона неефективна у випадках, коли вам потрібно відновити тільки один або два файли. Наприклад, для відновлення одного файлу вам знадобиться відновлювати цілу групу або ж довго возитися з програмою, щоб позначити тільки ті файли, що потрібно відновити.








Дата добавления: 2015-08-11; просмотров: 841;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.