Огляд найбільш поширених пошукових серверів

 

<Мета> (http://www.meta-ukraine.com) – найбільш представницька пошукова система українського сегменту Інтернет. Має оригінальну базу даних для пошуку в українських Internet-ресурсах як на території України, так і за її межами (за сприяння іншої відомої пошукової системи Апорт-http://www.aport.ru). Серед привабливих рис – підтримка морфології української, російської та англійської мов; можливість як повнотекстового пошуку, так і пошуку тільки за описами сайтів (пошуку у Реєстрі).

Rambler (http://www.rambler.ru)– одна з найбільш відвідуваних пошукових систем російськомовного сегменту Інтернет, з розвинутою мовою запитів і гнучкою формою виведення результатів. Окрім забезпечення контекстного пошуку, Rambler надає можливість звернутися до тематичного каталогу, рейтингових таблиць, оглядів фінансових, політичних та інших новин.

Яndex (http://www.yandex.ru)– інформаційно-пошукова система з урахуванням морфології російської мови. Основною перевагою Яndexє здатність знаходити задані слова незалежно від форми, в якій вони використовуються в документах. Система підтримує логічні операції И, ИЛИ та НЕ, логічні групи, пошук по висловам, причому дія операторів И та НЕ може розповсюджуватися як на один абзац, так і на весь документ в цілому. Пошук може вестись як по усім формам ключових слів, так і по конкретно заданій формі. Можливе визначення відстані між словами з урахуванням їх порядку та ін.Існуєукраїнський Яndex-сервер (http://www.yandex.ua).

Google( http://www.google.com.ua) – український сервер відомої інформаційно-пошукової системи американського походження. Дає можливість знайти інформацію багатьма мовами, переглянути біржові котирування та результати спортивних змагань, знайти заголовки новин і з’ясувати адресу місцевого поштового відділення чи продуктової крамниці. Також можна шукати зображення, відео, карти, патенти тощо. За допомогою універсальної пошукової технології можна бачити всі ці елементи на одній сторінці результатів пошуку для певного запиту, а такі служби, як персоналізований пошук, дозволяють знайти ще більше інформації, підібраної за зацікавленнями користувача.

Серед інших пошукових серверів можна відзначити такі, як:

· Yahoo! (http://www.yahoo.com),

· Bing (http://www.bing.com),

· Alta Vista (http://www.altavista.com),

· Gala.net (http://www.gala.net),

· Bigmir (http://www.bigmir.net),

· Uaportal (http://www.uaportal.com) .

Крім того, користувачі часто звертаються до служб пошуку, перебуваючи на інших сайтах, зокрема, на інформаційних порталах типу Ukr.net (http://www.ukr.net), де надається доступ до пошуку за допомогою однієї з пошукових систем Яndex, Google або Bing (див. рис. 12.4).

 

Рисунок 12.4 – Можливості пошуку на інформаційному порталі Ukr.net

 

Контрольні запитання до теми 12

1. Поясніть поняття Internet.

2. Яке значення для Internet мають принцип комутації пакетів та сімейство протоколів TCP/IP ?

3. Перерахуйте основні служби Internet та поясніть, для чого вони використовуються.

4. Поясніть поняття провайдер. Яке значення для користувача має провайдер?

5. Які варіанти підключення до Internet ви знаєте?

6. Що таке програма-броузер? Які програма-броузери ви знаєте?

7. Опишіть процедуру роботи з однією з програм-броузерів.

8. Поясніть поняття пошукова машина, Web-каталог, контекстний пошук, спрямований пошук.

9. Опишіть процедуру пошуку інформації за допомогою пошукової системи Яndex. Чим відрізняється пошук інформації за допомогою Google?

10. В яких випадках, на вашу думку, найдоцільніше розпочинати пошук за допомогою пошукової системи Мета?

11. Порівняйте можливості роширеного пошуку, наявні в пошукових системах Яndex, Google, Rambler, Мета.

 


Список рекомендованої літератури

 

1. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів/ За редакцією О.І.Пушкаря. Вид. 2-ге , перероб., доп. - К.: Видавничий центр “Академія”, 2002.-704 с.

2. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / В.А.Баженов, П.С.Венгерський, В.М.Горлач та інш. - К.: Каравела, 2003,2004. - 464с.

3. Макарова М.В., Карнаухова Г.В., Запара С.В. Інформатика та комп’ютерна техніка: Навчальний посібник /За заг. ред. М.В.Макарової. Вид. 2-ге , стер. – Суми: ВТД “Університетська книга”, 2005. -642 с.

4. Долженков В.А. Microsoft Excel 2003 / В.А. Долженков, Ю.В. Колес­ни­ков. - СПб. : БХВ- Петербург, 2004. - 1023 с.

5. Михеева В.Д. Microsoft Access 2003 / В.Д. Михеева, И.А. Харитонова. - БХВ-Петербург,2004. -1069 с.

6. Кирьянов Д.В. Mathcad 14. - СПб.: БХВ-Петербург, 2007.- 686 с.

7. Карімов І.К. Інформаційно-обчислювальні системи в економіці : Навч. посібник. - Дніпродзержинськ: ДДТУ, 2009. - 250 с.

Інформатика: табличний процесор MS Excel. Конспект лекцій для студентів технічних та економічних спеціальностей / Укладачі I.К. Карiмов, С.А. Нужна - Дніпродзержинськ: ДДТУ, 2011.- 38 с. (Електронний ресурс на Інформаційному порталі ДДТУ).

9. Інформатика: система управління базами даних MS Access. Конспект лекцій для студентів технічних та економічних спеціальностей / Укладач I.К. Карiмов - Дніпродзержинськ: ДДТУ, 2011.- 34 с. (Електронний ресурс на Інформаційному порталі ДДТУ).

10. Інформатика: елементи комп’ютерної математики. Конспект лекцій для студентів технічних та економічних спеціальностей / Укладач I.К. Карiмов - Дніпродзержинськ: ДДТУ, 2011.- 39 с. (Електронний ресурс на Інформаційному порталі ДДТУ).









Дата добавления: 2015-08-08; просмотров: 711;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.