ДИНАМІКА КОНФЛІКТУ
Виникнення конфліктної ситуації –“ситуація потенційного конфлікту” - коли досягненню визначеного стану, цілей, потреб однієї сторони об’єктивно перешкоджає інша сторона (у випадку міжособистісного конфлікту мова йде про різні сторони однієї особистості).
Основні причини конфліктів:
§ Розподіл ресурсів (матеріальних цінностей, коштів тощо) - намагання розподілити ресурси найбільш ефективно та намагання отримати їх у більшій кількості (психологія людини).
§ Взаємозалежність завдань – взаємопов’язаність завдань у структурі організації і неадекватність реакції особистостей на принципи їх розв’язання.
§ Відмінності у цілях – розмежування по підрозділах приводить до їх ігнорування.
§ Неефективність комунікації (незадоволеність інформацією) –неадекватне розуміння, відмінності у критеріях оцінки, недостатня і неповна інформація /бар’єри комунікацій/.
§ Відмінності уявлень про цінності– об’єктивна оцінка ситуації заміняється особистісними та груповими інтересами, установками, потребами, мотивами.
§ Відмінності у психологічних особливостях, манерах поведінки – характер, темперамент, рівень авторитарності та догматичності, рівень самоповаги та життєвого досвіду, психологічна несумісність.
Усвідомлення об’єктивної конфліктної ситуації, формування готовності до конфлікту –коли
- протиріччя стають усвідомленими в результаті появи інциденту,
- протилежна сторона відповідає реальними діями (поведінкою),
- конфлікт стає реальністю.
На цьому етапі протиріччя можуть бути реально існуючим (об’єктивним) та уявним (суб’єктивним) станом справ у конфліктній ситуації.
Дата добавления: 2015-08-04; просмотров: 679;