Гормональні препарати та їх антагоністи

Для лікування гормонозалежних пухлин широке застосування отримав ряд естрогенних, андрогенних і гестагенних препаратів (прогестини), а також антагоністи естрогенів (антиестрогени – тамоксифен та ін.), антагоністи андрогенів (антиандрогени – флютамід та ін.). Так, для лікування раку передміхурової залози застосовують естрогенний препарат фосфестрол, який виявляє цитостатичну дію. Вважають, що препарат є проліками, з яких в організмі утворюється діетилстильбестрол (під впливом фосфатази, активність якої вища в пухлинних клітинах).

Фосфестрол Діетилстильбестрол

Високу протипухлинну активність має також один з основних сучасних антиестрогенів – тамоксифен, який є ефективним при естрогензалежних формах раку молочної залози. Препарат зв'язується з білковими рецепторами естрадіолу, знижує їх концентрацію в цитоплазмі та тим самим гальмує ділення пухлинних клітин. Зараз проводяться дослідження про можливістіь застосування тамоксифену жінками, які належать до групи ризику розвитку раку молочної залози.

Тамоксифен
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 612; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2022 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.