Забезпечення безпеки при роботах у закритих, погано вентильованих судових ємкостях.
Підготовляючи паливні і масляні цистерни, дегазовані танки, піки, кофердами і міждонні відсіки до ремонту треба цілком очистити їх від залишків нафтопродуктів і бруду. Залишки нафтопродуктів і інших органічних речовин є джерелами виділення шкідливих газів і утворення вибухонебезпечних сумішей. Тому для забезпечення безпеки працюючих необхідно ретельно очистити, продегазувати, провітрити ці резервуари і зробити інструментальний аналіз повітряного середовища відповідно до інструкцій, затвердженими для морського флоту.
При підготовці водяних цистерн, баластових танків і піків до ремонту для прискорення видалення газоподібних речовин необхідно заповнити ємність водою з наступним її видаленням. На час роботи в ємкостях необхідно забезпечити витяжну вентиляцію. Спуск людей усередину ємкостей дозволяється тільки після завершення робіт з їхнього зачищення і дегазації. Перевірку стану повітряного середовища варто робити перед входом людей у танк і протягом усього часу їхньої роботи в ньому не рідше чим через 30 хвилин на різних рівнях. Тривалість перебування людей у танках при очисних роботах не повинна перевищувати 30 хвилин і повинна чергуватися з відпочинком на відкритій палубі тривалістю 15 хвилин.
При виробництві ремонтних робіт час перебування людей усередині цистерн і танків допускається до 45 хвилин із наданням відпочинку поза ємністю протягом 15 хвилин. Перед початком ремонтних робіт у чи цистерні танку, особливо з застосуванням відкритого вогню, варто переконатися в тім, що за перебиранням немає іншої ємності з чи нафтопродуктами вибухонебезпечними газами, що зібралися. Не допускається провадження робіт із застосуванням вогню поблизу задраєних і не перевірених відсіків і танків. Для висвітлення внутрішніх поверхонь цистерн і танків з-під нафтопродуктів необхідно використовувати акумуляторні світильники у вибухобезпечному стані. Користатися переносними лампами які живляться від суднової мережі категорично забороняється.
Безпосереднє керівництво підготовкою і проведенням усіх видів робіт із зачищення, мийці і дегазації танків здійснює старший помічник капітана. Він особисто робить пробу повітря для аналізу, визначає можливість безпечного спуска людей у танки і забезпечує безупинне спостереження за безпекою працюючих і готовність засобів для надання їм допомоги. Старший помічник забезпечує «також збереження і справний зміст засобів індивідуального захисту, газоаналізаторів і мийного інвентарю.
Старший механік здійснює керівництво очисними роботами в паливних і масляних цистернах, а також дегазацією насосних відділень на танкерах. Він також контролює роботи по підготовці ємностей до ремонту і відповідає за безпеку його проведення; здійснює перевірку технічного стану і надійність кріплення трапів, площадок і леєрного огородження усередині вантажних танків.
Одержавши дозвіл на ремонт, старший механік уживає заходів до того, щоб у повітряному середовищі цистерни не підвищувався зміст шкідливих парів і газів. Тому необхідно організувати додаткову штучну вентиляцію цистерни і не допускати користування її клапанами і кранами.
Незалежно від тривалості провітрювання і вентиляції в такі приміщення забороняється входити одній людині,. На працюючому в цистерні повинний бути надягнутий щільно до тіла запобіжний пояс з лямками і кінцем страховки, виведеним на палубу, за допомогою якого при необхідності можна витягти працюючого з ємності.
В аварійних випадках, коли неможливо провести повний аналіз повітряного середовища, робітники, що спускаються в чи танк в іншу ємність, повинні використовувати автономні засоби індивідуального захисту органів чи подиху шлангові протигази з примусовою подачею повітря.
Відвідування недегазованих танків і цистерн забороняється. Спуск людей у недегазований чи резервуар ємність може бути зроблений тільки в аварійних випадках з дозволу капітана за умови дотримання особливих вимог безпеки. У цих випадках, при неможливості дегазації танків до граничнодопустимих санітарних норм, робітники повинні надягати спеціальний захисний одяг, запобіжний пояс з лямками на плечі і кінцем страховки, шланговий протигаз із примусовою подачею повітря з зони, де немає шкідливих пар і газів. Не допускається одночасна робота в одній ємності більш двох чоловік.
Інструменти й інвентар, судини для видалення з ємності важких залишків, усі металеві частини поясів і протигазів повинні бути виготовлені з матеріалів, що не-іскрять, і надійно захищені від ударів, взуття не повинне мати сталевих цвяхів, косинців і підківок.
Надягнутий спецодяг варто защібати на всі ґудзики, обшлаги рукавів чи защібати зав'язувати тасьмами. Запобіжний пояс надягають поверх спецодягу. Довжину лямок регулюють таким чином, щоб пояс знаходився на рівні попереку. Кріплення кінця страховки до пояса повинне здійснюватися тільки за допомогою карабіна, яким можна швидко приєднати його до пояса. Перед початком роботи перевіряється знання сигналів, з особою що спускається в танк і спостерігає за його роботою. Особа яка спускається в танк чи в цистерну не повинен тримати в руках ніяких предметів в руках. Необхідні для роботи інструменти і матеріали повинні опускати (піднімати) у сумці люди, що забезпечують безпеку працюючих у танку.
Механізми для подачі повітря в шлангові протигази встановлюються в місцях з чистим повітрям. Безперебійну роботу повітродувок, справність повітряних шлангів забезпечує електрик, що постійно знаходиться біля них до виходу людей з танків. У випадку раптового припинення роботи повітродувок електрик переводить їх на ручний привід і одночасно дає сигнал працюючим у танках про вихід на палубу.
За кожним працюючої усередині ємності людиною постійно спостерігає вахтовий, котрий безпосередньо знаходиться в люка, не випускаючи з рук сигнального кінця і підтримуючи зв'язок із працюючим за допомогою встановлених сигналів. Біля люка повинні лежати напоготові два комплекти масок, приєднаних до повітродувки, запобіжних поясів, сигнальних кінців, комбінезонів, а також вибухобезпечний акумуляторний ліхтар. Вахтовий повинний мати при собі сигнальний свисток. Час перебування в чи цистерні танку не повинне перевищувати 45 хвилин, після чого необхідний відпочинок на свіжому повітрі протягом 15 хвилин.
Якщо в працюючого в цистерні з'являться ознаки нездужання (запаморочення, нудота), необхідно негайно подати сигнал тривоги і вийти з цистерни. Продовжувати роботу можна тільки після дозволу лікаря.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 844;