Техніка безпеки при стоянці судна в порту.

Робота на території морських портів і судноремонтних підприємств відноситься до категорії робіт з підвищеною небезпекою. Тому на членів екіпажів судів, ошвартованих до причалів портів, судноремонтних чи заводів, що перебувають у докових цехах, накладаються додаткові вимоги. Ці вимоги обумовлені Правилами безпеки праці в морських портах (ПБПП), а також діючим положенням про ремонт морських судів.

Переробка (перевантаження) вантажів є основним виробничим процесом у портах. Перевантаження може здійснюватися засобами портів, чи судів комбінованими засобами. Наприклад, порт виділяє робочу силу, а засоби механізації (лебідки, крани) надає судно. Іноді вантажні операції здійснює тільки екіпаж судна.

Незважаючи на це, на усі види перевантажувальних робіт, що проводяться в портах світу, поширюються Правила безпеки праці в морських портах. Адміністрація порту несе відповідальність за виконання правил безпеки працівниками порту, а також усіма співробітниками сторонніх організацій, що роблять роботи на його території.

Якщо вантажні операції відбуваються в порту силами суднового екіпажа, то відповідальність за безпеку праці несе капітан судна. Роботи в морських портах повинні виконуватися з максимальним застосуванням комплексної механізації й автоматизації згідно з попередньо розробленим планом з обов'язковою вказівкою необхідних мір безпеки.

На кожен вид вантажу і варіант обробки судна складаються робочі технологічні карти, що містять особливі умови і вимоги безпеки праці.

Небезпечні вантажі необхідно переробляти по технологічних картах, складеним на підставі ПБПП, а також Правил морського перевезення небезпечних вантажів (МОПОГ).

Перед початком вантажних операцій обличчя, відповідальні за організацію праці, зобов'язані забезпечити підготовку робочого місця, визначити способи і висоту укладання вантажів, порядок розбирання штабелів, а також ширину проїздів і проходів. Стивідор зобов'язаний зробити розміщення бригад портових робітників і перевірити наявність у них спецодягу, посвідчень на право керування портовими механізмами і засобів індивідуального захисту. Спецодяг і засоби індивідуального захисту повинні бути справні і відповідати характеру виконуваної роботи. Варто також забезпечити необхідне висвітлення робочих місць, установку огороджень і відповідних знаків безпеки.

Експлуатація перевантажувальних машин (кранів, навантажувачів, трюмних машин і т.д.) допускається за умови їхньої справності і повинна здійснюватися відповідно до ПБПП і затверджених інструкцій. Ці машини варто використовувати тільки по їх прямому призначенню.

Робота берегових і плавучих кранів допускається при швидкості вітру не більш 7 балів (15 м/с).

При більш сильному вітрі робота кранів повинна бути припинена і повинні бути прийняті заходи для їх додаткового кріплення.

Сигнальниками і стропальниками варто призначати робітників, що мають відповідні посвідчення і досвід перевантаження різних видів вантажів по різних варіантах роботи.

Крановик повинний виконувати тільки сигнали, подавані сигнальниками. Однак сигнал аварійної зупинки крановик виконує негайно незалежно від того, ким він поданий.

Висвітлення всіх суднових приміщень здійснюється силами і засобами судів.

Забороняється входити в недостатньо освітлені вантажні приміщення на судах і берегу без переносних вибухозахищених ліхтарів, а також користатися відкритим вогнем. Відповідальний за організацію і проведення перевантажувальних операцій повинний установити шляхи і порядок руху транспорту, а також подбати про те, щоб у районі провадження робіт не було сторонніх облич.

Для стоянки підйомно-транспортних машин і автотранспорту приділяються спеціальні місця осторонь від автомобільних доріг і залізничних колій.

Схеми безпечного руху транспорту повинні бути доведені до зведення всіх облич, що працюють на машинах внутріпортового транспорту. Швидкість руху поїздів і локомотивів на території порту обмежена. У місць провадження робіт і на неохоронних переїздах вона не повинна перевищувати 5 км/год, тобто відповідати середньої швидкості руху пішохода.

Під час маневрових робіт не дозволяється знаходитися в товарних вагонах, на їхніх підніжках і гальмових площадках.

Особливу обережність необхідно дотримувати при переході через неохоронні переїзди. Категорично забороняється проходити під вагонами і між близько розташованими вагонами.

Переходити залізничні колії можна в позначених дорожніми знаками місцях і тільки тоді, коли поблизу від переходу немає потяга, що рухається, чи вагона, що котиться по інерції. Залізничний склад, що перебуває на рейках, варто обходити на відстані не менш 10 м від чи локомотива останнього вагона. Необхідно також дотримувати обережність при проході поблизу місць роботи автонавантажувачів.


Через конструктивні особливості автонавантажувачів вони відносяться до автодорожніх засобів підвищеної небезпеки. Справа в тім, що вантажний пристрій автонавантажувача, розташований перед водія, значно обмежує сектор його огляду. Тому рекомендується, проходячи повз навантажувач, триматися від нього на відстані не менш 10 м, постійно спостерігати за маневрами навантажувача і бути готовим у будь-який момент уступити йому дорогу.

Проходячи під портальними кранами, треба переконатися в тім, що в момент руху вантаж не буде переноситися над вашою головою. Небезпечно проходити під краном, що знаходиться на ремонті, тому що в цьому випадку можливе травмування падаючими з крана чи деталями інструментом.

Ходити в порту необхідно по улаштованим для пішоходів тротуарам, дотримуючи правила вуличного руху і керуючись дорожніми знаками стандартного зразка, установленими на всіх дорогах, що проходять по території порту.

При пересуванні в порту по проїзній частині у випадку відсутності дороги варто йти назустріч рухається автотранспорту.

Водії автотранспорту, що знаходиться на території порту, зобов'язані дотримувати правила безпеки при русі по дорогах. Швидкість руху автотранспорту на території порту обмежена і встановлюється наказом начальника порту за узгодженням з Державтоінспекцією. Проїзд у кузові вантажного автомобіля, не обладнаного для перевезення людей, дозволяється тільки обличчям, що супроводжують чи вантаж випливає за його одержанням за умови забезпечення їх зручними і безпечними місцями.

Якщо в кузові знаходяться люди і вантаж, то необхідно прийняти міри, що виключають зрушення вантажу під час руху автомобіля.








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1037;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.