Забезпечення безпеки при роботах на висоті і за бортом судна.

Роботи за бортом і на висоті більш 3 м над рівнем чи палуби настилом відносяться до категорії особливо небезпечних, тому відповідальність за їхню організацію і безпечне проведення несуть старший помічник (роботи зі служби експлуатації) і старший механік (роботи зі служби технічної експлуатації). Ці роботи можуть виконувати тільки члени екіпажа, що мають кваліфікацію не нижче першого класу. Роботи на висоті і забортних роботах припустимі тільки на стоянці судна (за винятком аварійних випадків) із застосуванням запобіжних заходів.

Перед початком робіт необхідно перевірити міцність і надійність застосовуваних технічних засобів. Для проведення робіт на висоті і за бортом призначається спостерігач за працюючими для надання негайної допомоги в разі потреби. Про початок робіт на щоглах і в місцях, що знаходяться в безпосередній близькості від радіоантен, необхідно поставити до відома начальника суднової радіостанції і вахтового помічника. Вони повинні припинити роботу рації і радіолокатора і вивісити на пускачах суднових радіостанцій і радіолокатора плакати, що забороняють, з написом «Не включати! Працюють люди».

Роботи за бортом дозволяється виконувати тільки на альтанці чи в колисці. Заборонено спускати, чи піднімати переміщати забортну чи підвіску колиску, якщо в них знаходяться люди.

Поблизу місця спуска за борт повинний бути рятувальне коло зі леєрним кінцем, довжина якого підбирається з урахуванням висоти борта судна, але не менш 27,5 м. Забортні роботи не можна робити між бортами двох судів, що з’єднані лагом, при стоянці судна в доці, а також у просторі між бортом і причалом. При необхідності провадження робіт за бортом чи у небезпечних положеннях (наприклад, при кріпленні забортного чи трапа роботі за бортом з рятувальних шлюпок) моряки повинні надягати запобіжне спорядження з рятувальними кінцями на додаток до рятувальних нагрудників і іншим відповідним рятувальним засобам. Працюючі в порту зі шлюпок, чи барж плотиків повинні надягати рятувальні жилети зі кінцями для страховки. Без них працювати не дозволяється. Відповідальність за технічний стан і своєчасний іспит запобіжних поясів несе старший механік. Іспит запобіжних поясів і кінців проводяться відповідно до ПТБ-85.

Всі інструменти для роботи за чи бортом на висоті кріпляться до пояса працюючого за допомогою штертів. Як виключення, дозволяється підніматися на висоту по скоб-трапах для виконання короткочасних робіт (заміна фалів, зміна стекол, ламп і ін.). Альтанки, використовувані для робіт на щоглах, повинні мати ширину не менш 40 див.

Якщо люди працюють за бортом, забороняється провертання валів головних двигунів. Перед спуском людей за борт старший помічник повинний довести до відома старшого механіка про початок таких робіт. Старший механік повинний дати команду, щоб на пульті керування головним двигуном був вивішений плакат з написом: «Не включати! Працюють люди». По закінченні робіт варто сповістити старшого механіка, що повинний забрати попереджуючі написи.








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1074;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.