Апаратне забезпечення персональних комп'ютерів
Основний робочий елемент комп'ютера – це центральний процесор (ЦП|), який працює з інформацією, наданою в двійкових кодах. В нього можуть входити:
§ (АЛП) арифметико-логічний пристрій (виконує обчислювальні операції);
§ (ОЗП) - оперативний запам'ятовуючий пристрій у вигляді регістрів і внутрішньої кеш-пам'яті. (Регістри процесора – швидко доступна для ЦП пам'ять(вимірюються в байтах). Розрядність регістра – кількість бітів, з яких він складається (8-, 16-, 32-, 64-розрядні - по 4 байти). Чим вища розрядність регістрів ЦП, тим вище швидкодія ПК.
§ управляючий пристрій (управляє послідовністю виконання команд і рухом даних в ПК).
Інформація зберігається в пам'яті комп'ютера. Складовою частиною інформації є команди, які виконує ЦП для вирішення поставленого завдання. ОЗП (оперативний ЗП) призначений для розміщення програм та для проміжного зберігання деяких вхідних даних і проміжних результатів, здатний записувати/зчитувати елементи програм в довільне місце пам'яті з високою швидкістю. ОЗП энергозалежний.
Кожна команда має свій двійковий (машинний) код, відомий ЦП, і означає яку-небудь дію, яку виконує ЦП після виклику відповідної команди з пам'яті. Команди, які виконує ЦП, відрізняються за змістом (система команд):
§ виконання арифметичних дій;
§ виконання логічних операцій;
§ обміну інформацією між ЦП і пам'яттю;
§ введення і виведення.
Види запам'ятовуючих пристроїв:
§ двонаправлені (ОЗП);
§ напівпостійні (конфігурація ЕОМ);
§ постійні (ПЗП) - постійні запам'ятовуючі пристрої.
Пристрої введення/виведення як правило не є однією конструктивною одиницею, оскільки вводится/виводиться різна інформація.
В основу апаратної частини ПК покладена схема, запропонована видатним американським математиком Джоном фон Нейманом в 1945 р.
Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 812;