Заходи щодо оздоровлення умов праці на судах.

Вони полягають у використанні позитивних зовнішніх факторів і в чи запобіганні ослабленні дії негативних факторів.

Комплекс таких природних факторів, що гартують, що як тренують дії зміни метеорологічних умов, підвищена іонізація повітря, мале його забруднення та інші, сприятливо впливає на організм людини.

Поліпшення умов населеності на сучасних судах і широкий комплекс мір профілактичної медицини дозволяє значно знизити захворюваність такими хворобами, що у минулому були широко поширені на флоті. Наприклад, цілком зникла малярія, що колись була бичем моряків, різко знизилося число інфекційних, шлунково-кишкових захворювань.

В даний час серед плавскладу морського флоту практично не спостерігається професійних захворювань, викликуваних так називаним пиловим фактором (під час перевезення вантажів, що порошать; апатиту, кальцинованої соди й ін.). Відсутні захворювання, зв'язані з токсичною дією нафтопродуктів.

Оснащення флоту новими автоматизованими судами, забезпечення сприятливих умов праці на судах, тісно зв'язане з механізацією й автоматизацією роботи, привело до різкого скорочення фізичної праці членів екіпажа. Медичні дослідження, проведені на морських судах, дозволили установити, що в моряків спостерігаються явища відносного ослаблення сердечно-судинної системи і явище гіподинамії організму. У більшій ступені це відноситься до членів палубної команди. Це порозумівається тим, що в машинної команди в зв'язку з проведенням профілактичних ремонтних робіт і необхідністю частих переміщень під час вахти м'язове навантаження більше.

Усе це свідчить про те, що в суднових умовах життєво важливі фізичні заняття і вправи на спортивних снарядах. Фізичні тренування підвищують опірність організму і стійкість його до перегрівання, охолодженню, вібрації й ін.

У зв'язку зі зменшенням фізичного навантаження моряків зросло значення доцільної організації праці й активного відпочинку як засобів боротьби зі стомленням.

Особлива увага в останні роки приділяється ергономіці -o науці, основною задачею якої є вивчення взаємодії системи «людина - машина». Ергономіка в комплексі вивчає дії і можливості людини, що виконує визначені трудові операції, причому людина розглядається як ланка системи керування, при обов'язковій умові, що система повинна бути пристосована до людини.








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 674;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.