Безпека праці при швартовних операціях.

При підготовці до швартовних операцій усі сторонні предмети з палуби забирають, а швартовні канати витравлюють з бухт і розносять по палубі. Після цього треба підготувати кранці, у нічний час робочі місця добре освітити й установити в районі швартовних операцій тимчасові леєрні огородження. Не можна застосовувати кранці з коротким кінцем, через що необхідно витягати руки за борт. При підході судна до причалу ілюмінатори, що знаходяться на борті, яким буде швартуватися судно, закривають. Про початок робіт необхідно попереджати працюючих на березі.

При швартовних операціях, якщо швартовний канат, поданий через відвідний роульс чи кіпову планку, утворить кут з напрямком тяги, знаходитися усередині цього кута забороняється. Накладаючи швартовний канат на чи кнехти бітенги, руки треба тримати з зовнішньої сторони, огона. Небезпечно накладати додаткові шлаги каната на турачку чи стравливать його з турачек швартовних механізмів під час їхнього обертання. Коли вибирають канат, забороняється знаходитися поблизу його, між лебідкою (шпилем) і киповой планкою.

Не можна переступати через чи канат стояти на находящемся під чи натягом на обираному швартовному кінці, а по можливості варто стояти за лебідки (шпиля), коли шварт знаходиться під навантаженням. Керівник робіт повинний стежити за тим, щоб напрямок руху каната від лебідки (шпиля) було прямолінійно і не було б зайвої слабини. Забороняється працювати усередині шлагів каната, рознесеного по палубі, стояти в калишках каната, чи вибирати подавати канати під час роботи з ними в кипів і роульсів, а також притискати їх до чи палуби швартовному пристрою чи ногою рукою. Якщо відбувається пробуксовка каната, то механізм треба зупинити і накласти додаткові шлаги.

При накладанні стопора на швартов варто знаходитися з боку, протилежної натягу каната. Не рекомендується застосовувати ланцюгові стопори для рослинних і синтетичних канатів, тому що це може привести до ушкодження канатів.

На вантажні палуби танкерів, газовозів і хімовозів не можна подавати сталеві, комбіновані канати і канати із синтетичного волокна, не минулої антистатичної обробки. По закінченні швартовних операцій швартовні механізми виключають, усі зайві канати забирають у чи бухти намотують на в'юшки. У непогожу погоду канати необхідно класти у чохол. Відповідальний за проведення швартовних операцій повинний переконатися, що роботи закінчили всі підлеглі йому люди і залишити ділянку останнім.
Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 940; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2023 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.