Безпека експлуатації компресорного устаткування
Згідно ГОСТ 12.2.016-81 – «Обладнання компресорне. Загальні вимоги безпеки» - компресорне устаткування об'єднує стаціонарні і пересувні компресори і компресорні установки всіх видів.
При роботі компресорного устаткування можливе підвищення температури або тиску стискуваного газу, що може викликати вибух.
З підвищенням температури посилюється розкладання змащувального газу, що використовується як мастила для компресорів.
Змащувальні масла при підвищенні температури частково випаровуються і у вигляді туману проникають в циліндри, утворюючи із засмоктуваним повітрям вибухонебезпечні суміші. При концентрації в повітрі 6-10 % масляної пари і температурі біля 200 °С суміш може вибухати. Така небезпека усувається охолоджуванням компресора в цілому або його рівнів, застосовуючи відкриту систему охолоджування.
Компресори повинні мати: запобіжні, сигналізуючи, блокувальні пристрої, , що спрацьовують автоматично і забезпечують послідовність виконання технологічних операцій і захист устаткування від перевантажень.
Компресори і трубопроводи ретельно заземляють для відведення статистичної електрики.
Повітря для компресорів повинне надходити чистим, для цього встановлюються фільтри.
При великій продуктивності і заборі повітря із зовні приміщення необхідно забирати не менше ніж в 3 метрах від рівня землі.
Компресори обезпечені контрольно-вимірювальною апаратурою:
– манометрами;
– термометрами;
– автоматичними регулювальниками тиску;
– запобіжними клапанами
– запірним пристосуванням.
Для змащення циліндрів компресорів застосовується спеціальне мастило з температурою спалаху 220-240 °С, тобто з більшою, ніж температура стискуваного повітря.
При роботі компресора показники приладів перевіряються не рідше, ніж через 2 години, і їх показники записуються в журнал обліку роботи компресора. Робочі манометри перевіряються не рідше одного разу на 6 місяців.
Дата добавления: 2015-07-18; просмотров: 960;