Функції і структура озеленених територій міст та інших поселень. Загальні положення

Задачею містобудівного проектування житлових районів міст і інших поселень є створення повноцінного житлового середовища не тільки матеріального, але й природного. Добре оганізоване середовище утворює сприятливі умови для підтримання здоров'я людей, виховання дітей і молоді, розвиває здібності до естетичного сприйняття.

Роль озеленення та обводнення територій при цьому першорядна. Просторова організація озеленених територій направлена на виконання трьох функцій: організації відпочинку та спорту населення, покращення санітарно-гігієнічного стану міського середовища та його естетичного удосконалювання.

Санітарно-гігієнічна роль зелених насаджень і обводнення зв'язана зі зниженням несприятливого впливу навколишнього середовища на людину та охороною природного комплексу в міських умовах. По-перше, озеленення і обводнення забезпечують: зниження несприятливого впливу природних чинників - сильних вітрів, перегріву, зайвої сухості або, навпаки, перезволоженості повітря; захист від забруднення атмосфери і водоймищ, захист від шуму та інш., а також вони охороняють дороги і відкриті простори від вітрів та сніжних заметів. По-друге, озеленення територій забезпечує зміцнення берегів водоймищ і схилів ярів; протидіє зсувним явищам, ерозії грунтів та інш.

Естетична роль зелених насаджень зв'язана із покращенням архітектурного вигляду міста, поліпшенням ландшафту його відкритих просторів і приміської зони.

Міська система озеленення включає велику кількість різноманітних елементів різних рівней від загальноміських парків до ділянок, які розміщуються біля окремих об'єктів забудови селитебних або інших функціональних зон. Значну частку озеленених територій складають ділянки громадських будівель: дошкільних закладів, шкіл, закладів охорони здоров'я, фізкультурні і спортивні споруди, а також території комунального господарства і непридатні для міського будівництва землі. До міської системи озеленення ще входять озеленені санітарно-захисні зони промислових та складських підприємств, ділянки зеленого будівництва вулиць, доріг, транспортних розв'язок, автостоянок і інш. Озеленені території являють собою просторово зв'язану систему, у якій великі ділянки рослинності з'єднують смугами бульварів, рядових посадок, озеленених набережних. Взаємозалежна система зелених насаджень дозволяє найбільш ефективно виконувати архітектурно-планувальні і санітарно-гігєнічні вимоги.

Планувальна організація озеленених територій залежить від особливостей планування міста та місцевих кліматичних умов. Структура озеленених територій перш за все залежить від величини міста або іншого поселення. У малих і середніх поселеннях вона не одержує значного розвитку, що пояснюється доступністю природних ландшафтів, оточуючих місто, а також більш високою нормою озеленення в умовах малоповерхової забудови. Велике і крупне місто має більш розвинуту систему, що включає міський і районний парки, озеленення вулиць і житлових комплексів.

 








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 1404;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.