Они відпочинку населених місць

Розміщення зон відпочинку передбачають на ландшафтно-рекреаційних територіях міст: внутрішньоміських, приміських та позаміських , а також у системах розселення –між-селищних зонах. Зони короткочасного відпочинку розташовують з урахуванням доступності їх на громадському транспорті, яка, як правило, не повинна перевищувати 1,5 години. Зони тривалого відпочинку розташовують за межами населенних пунктів в місцях з найбільш сприятливими природними умовами.

Розміри територій зон короткочасного відпочинку приймають з розрахунку 500…1000 м2 на одного відвідувача, у тому числі їх інтенсивно використовуєма частина для активних видів відпочинку повинна становити не менше 100 м2 на одного відвідувача. При розташуванні закладів та підприємств обслуговування в зонах короткочасного відпочинку з них формують громадські центри. Розміри територій різноманітного функціонального призначення в таких центрах приймають за рекомендованими показниками їх долі % від загальної площі зони:

-культурно-видовищних закладів 1…2;

-фізкультурно-оздоровчих та спортивних споруд 2…4;

-пляжів та пристроїв для відпочинку на воді 4…8;

-майданчиків відпочинку дорослих 75…85;

-майданчиків відпочинку дітей 3…6;

-адміністративно-господарських споруд 4…5.

При проектуванні зон короткочасного відпочинку на ландшафтно-рекреаційних територіях поселень слід забезпечувати диференційовані нормативи так званого рекреаційного навантаження на ландшафт, які визначаються його особливостями [І].

 








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 806;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.