Організація руху транспорту і пішоходів. Загальні положення

Організація руху транспорту і пішоходів є одним з основних напрямків містобудівного проектування. Вона пов'язана з формуванням планувальної структури вулично-дорожньої мережі, яка повинна забезпечити просторові взаємозв'язки між різними за функцією складовими частинами території населеного місця — зонами його планувальної структури, тобто між сельбищною, промисловою, комунально-складською та рекреаційною зонами.

    Рис.12.1. Приклад організації руху транспорту і пішоходів усередені мікрорайону Проектування мережі ву-лиць та доріг населених місць, як і в містобудівному проектуванні в цілому, ведеться в послідовності від загального до часткового – окремого, тобто від формування цілісної системи зовнішніх транспортних зв'язків між окре-мими населеними пунктами до створення структури місцевої ву-лично-дорожньої мережі, що обслу-говує території планувальних райо-нів, мікрорайонів - житлових ком-плексів – кварталів і окремих громадських, промислових та інш. комплексів. Завершальною части-ною цього проектного процесу є організація руху всередині кордонів житлових районів, мікрорайонів, комплексів та інш. місто-будівних

об'єктів. Така організація пов'язана з розробкою системи проїздів і під'їздів до окремих будівель чи будинків та її підключенням до загальних магістральних міських комунікацій (рис.12.1, 12.2).

При розробці генеральних планів міст і сільських поселень, як вже раніше визначалось, необхідно передбачати повне задоволення вимог, що пред'являються міським транспортом і рухом людських потоків до вулично-дорожньої мережі населеного пункту з тим, щоб рух на мережі здійснювався безперебійно, швидко і безпечно. Для забезпечення цього необхідно виконати ряд наступних містобудівних вимог:

всі елементи вулично-дорожньої мережі повинні функціонувати в єдиній нерозривній системі;

вулиці і дороги повинні бути диференційовані за призначенням, функціями і швидкісними умовами руху відповідно до нормативної містобудівної класифікації;

трасування вулиць і доріг слід прокладати по напрямках основних вантажних і пасажир-ських потоків;

вулично-дорожня мережа повинна мати достатню щільність для даного містобудівного утворення*.

Примітки.

1.Щільністю вуличної мережі називають довжину дороги (вулиці) у кілометрах, яка приводиться на І .км2 території.

2.Всі елементи мережі повинні мати достатню пропускну здатність для руху і маневрування транспортних засобів, тобто мати певні габарити і геометрію.

Окрім комунікаційних функцій, вулиці і дороги виконують і інше призначення. Вони служать для прокладки інженерних комунікацій, поверхневого відведення атмосферних вод, аерації міських територій. У зв'язку з цим вони вимагають спеціального технічного рішення і оснащення.

 

    Рис.12.2. Приклад загальної схеми організації руху транспорту в населеному пункті Також при проекту-ванні мережі вулиць і доріг обов'язково враховують осо-бливості архітектурно-плану-вальної організації території міста або іншого поселення і характер існуючої та проектуємої забудови. Комплекс задач, який необхідно вирішувати при містобудівному проектуванні і організації вулично-дорожньої мережі, вимагає спеціального ознайомлення з основами її формування. Нормативні вимоги до проектування наведені в будівельних нормах [1,2]. Розглянемо далі в скоро-ченому стислому обсязі лише основні з них.

 








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 1725;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.