Розрахункові параметри доріг і вулиць

Розрахункові параметри доріг і вулиць приймають теж в залежності від груп поселень за даними табл.12.2.

При проектуванні мережі магістральних вулиць і доріг треба виходити з вимог організації раціональної системи громадського пасажирського транспорту, нормативної доступності його зупинок, необхідності диференціації трас руху транспортних потоків з екологічних міркувань.

Магістральні вулиці безперервного руху проектуються переважно в крупних і найкрупніших містах. Їх слід передбачати за напрямами основних пасажиропотоків на зв'язках житлових районів із загальноміським центром, з крупними промисловими підприємствами, для виключення навантаження загальноміського центру потоками транзитного транспорту. Центральна проїзна частина повинна мати перехрещення з проїжджими частинами інших вулиць і доріг у різних рівнях, при цьому відстань між перехрещеннями не повинна бути задовжки 800 м.

При прокладанні магістральних вулиць безперервного руху в районах житлової забудови додатково передбачають місцеві проїзди одностороннього руху завширши 7 м.

Ширина вулиць і доріг визначається розрахунком залежно від інтенсивності руху транспорту і пішоходів, складу елементів, які розміщуються в межах поперечного профілю, (проїжджі частини, технічні смуги для прокладання підземних комунікацій, тротуари, зелені насалження тощо), з урахуванням санітарно-гігієнічних вимог і вимог цивільної оборони. Як правило, ширина вулиць і доріг у червоних лініях приймається:

магістральних вулиць 50…80 м;

вулиць і доріг місцевого значення 15…25 м.

Відстань від краю основної проїжджої частини магістральних доріг до лінії регулювання житлової забудови приймають не менше 50 м, а при застосуванні шумозахисних пристроїв - не менше 25 м.

Центральні розділяючі смуги передбачають шириною не менше 4 м на магістральних вулицях безперервного руху, а на дорогах регульованого руху з проїжджою частиною в 6 смуг –

3 м. На інших магістральних вулицях і дорогах допускається центральна розділяюча смуга

 

Таблиця 12.2

Група поселень Категорії вулиць і доріг Розрахункова швидкість руху км/год Ширина- на смуги руху, м Число смуг проїзної частини Найбіль-ший поз-довжній ухил,% Найменші радіуси кривих у плані,м Ширина тротуа-ру, м  
Магістральні вулиці і дороги
  Загальномісь-кого значення безперервного руху 3.75 6-8 4.50
Те ж саме регу-льованого руху   3.75 4-6 3.00
Районного значення   3.75 4-6 2.25
Магістральні вулиці і дороги
Великі міста Загальномісь­кого значення 3.75 4-6 3.00
Районного значення 3.75 2-4 2.25
Середні, малі міста Магістральні вулиці (дороги) 3.75 2-4 2.25
Вулиці і дороги місцевого значення
Усі групи поселень Житлові вулиці 3.5 2-3* 1.50
Дороги у про-мислових і ко-мунально-складських зонах 3.75 1.50
Проїзди 3.0-3.50 1-2 0.75
Пішохідні вулиці і дороги 0.75 2-6 - -
Велосипедні доріжки 1.50 1-2 -
* 3 урахуванням стоянок легкових автомобілів                
                                 

шириною до 2 м при її влаштування в рівні проїжджої частини і її виділення суцільною лінією розмітки. У стислих умовах магістральних вулиць безперервного і регульованого руху зпроїжджою частиною в 6 смуг допускається центральну розділяючу смугу зменшувати до 2,5 м, але при умові обов'язкового влаштування по осі бар'єрної огорожі. Ширину інших розділяючих смуг між елементами поперечного профілю вулиць й доріг та деяких інших їх параметрів треба визначати за умови розміщення підземних комунікацій, озеленення, необхідності зниження негативного впливу транспорту на навколишнє середовище, але не менше величин, які надані в нормах [1].

Параметри вулиць і доріг сільських населених місць приймають за даними табл.12.3.

Таблиця 12.3

Категорія вулиць і доріг Ширина смуг руху, м Кількість смуг руху Найменша ширина тротуару, м
Селищна дорога 3,5 2-4 -
Головна вулиця 3,5 2-4 1,5
Житлова вулиця 3,0 1,0

 

Проїзд 3,5 1-2 -
Дорога господарчого призначення 4,5 -
Пішохідна дорога 0,75 2-4 -

З метою оптимізації дорожнього руху, забезпечення його безпеки і зменшення несприятливого впливу транспорту на навколишнє середовище для міст з населенням понад 50тис. жителів розробляють комплексні схеми організації дорожнього руху, передбачаючи за необхідності випровадження систем автоматизованого управління.

Утворюючи єдину ієрархічну структуру, вулично-дорожня мережа формує просторовий "каркас" планування, пронизуючи всі тери-торіальні компоненти, що складають так звану “тканину” міста.

Отже, загальною метою організації руху в містобудівних утвореннях є забезпечення зручних і ефективних транспортних зв'язків. В ідеалі ці зв'язки повинні бути:

безперервними, тобто не містити ізольованих, непроїжджих і не зв'язаних з загальною системою відрізків трас;

найкоротшими;

безпечними, тобто з розподілом щляхів руху пішохідних і транспортних потоків;

екологічно нешкідливими, тобто з дотриманням певних відстаней від будинків, так званих розривів для захисту об'єктів забудови від шуму, пилу і газу;

функціонально ефективними, тобто обслуговуючими максимально велику кількість об'єктів забудови - будинків, споруд, у тому числі площинних;

економічними за планувальними параметрами, тобто мінімальної площі.

  Рис.12.4. Приклади поперечних профілів магістральних вулиць районного значення  

Для досягнення цієї мети в містобудівних проектах вирішується цілий комплекс плану-вальних задач, а в склад проектних матеріалів генеральних планів обов'язково включають розробки всіх компонентів вулично-дорожньої мережі.








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 2735;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.