Поперечні профілі вулично-дорожньої мережі. Елементи їхньої структури. Дорожні одяги

Поперечні профілі вулиць проектуються в межах червоних ліній. Поперечні профілі

Рис.12.5. Приклади профілів доріг вантажного руху: А – в забудові міста; Б – поза забудовою

 

Рис.12.6. Приклади поперечних профілів вулиць, проїздів та під’їздів: А – житлових вулиць; Б – доріг місцевого значення; В – головних проїздів; Г – основних проїздів; Д – під’їздів до будівель

 

внутрішньоквартальних проїздів розробляються в межах тільки їхньої структури. До елементів структури поперечного профілю відносять: проїжджі частини, основні і додаткові проїзди, тротуари, розділяючі смуги, резервні смуги для розширення проїжджої частини, смуги озеленення, бульвари, лотки, кювети та дренажні конструкції, захисні охоронні смуги між тротуаром і проїжджою частиною, зони прокладки колекторів інженерних мереж, зрошувальні канали.

При розробці поперечних профілів параметри їх складових елементів встановлюються розрахунками (рис. 12.4 — 12.7).

Дорожнім одягом називається конструкція зміцнення проїжджої частини траси, що забезпечує роботу автотранспорту з розрахунковими швидкостями і навантаженнями при різноманітних умовах експлуатації.

Дорожній одяг повинен задовольняти такі основні вимоги:

бути міцним;

забезпечувати відсутність залишкових деформацій в конструкції;

 

 

      Рис.12.7. Поперечні профілі вулиць і доріг поселень: А – при багатоповерховій забудові (бордюрний профіль); Б – при малоповерховій забудові (кюветний профіль)     Примітка: розміри елементів профілів на-ведені в метрах

 

Рис. 12.8.Конструкції дорожніх покриттів місцевих вулиць та проїздів: А - капітальний дорожний одяг жорсткого типу для місцевих вулиць і головних проїздів з двошаровим покриттям; Б - те ж саме з одношаровим покриттям: В - полегшена конструкція дорожнього одягу для внутрішньомікрорайонного другорядного проїзду

 

мати рівну і шершаву поверхню покриття; мати витривалість до механічного і хімічного

впливу;

відповідати функціонально-експлуатаційним характеристикам, зв'язаними з необхідністю

збирання снігу, сміття, бруду і відведення атмосферних вод.

Конструкція дорожнього одягу складається з двошарового покриття: верхнього і нижнього, а також з основи і підстилкового шару з конструктивними, дренажними, теплоізолюючими та іншими функціями. Число і склад конструктивних шарів визначають за функціональними та місцевими гідрогеологічними й природно-кліматичними чинниками. Дорожні одяги за конструктивним рішенням поділяються на два основні типи:

жорсткі, які здатні чинити опір вигину,

нежорсткі або напівжорсткі, які погано чинять опір вигину.

Основні типи і конструкції дорожніх одягів наведені на рис.12.8.

Більш детальне знайомство з методикою і прийомами проектування вулиць і доріг, проїздів, а також елементів їх поперечних профілів учбовими планами передбачається на практичних заняттях.

 

Питання самоконтролю до лекції №12

1.Визначте порядок вирішення питань, який встановлює прийнята методика проектування мережі вулиць та доріг населених місць.

2.Наведіть основні містобудівні вимоги до організації руху транспорту і людей на вулицях та дорогах поселень та вимоги до проектування вулиць, доріг та їх складових елементів.

3.Поясніть зміст термінів : “вулиця або дорога”, “проїзд”, “пішохідна вулиця”.

4.Наведіть основні класифікаційні категорії міських (сільських) вулиць і доріг.

5.Поясніть, в залежності від яких чинників встановлюються основні параметри вулиць та доріг: ширина, відстань від краю їх проїжджої частини до ліній регулювання забудови та інш.

6.Поясніть зміст терміну “поперечний профіль вулиці”.

7.Наведіть основні вимоги до конструкцій дорожніх одягів проїжджої частини вулиць.

 








Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 3683;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.