Основи проектування мережі вулиць та доріг населених місць
При проектуванні генеральних планів населених місць під терміном “вулиця" або “дорога” вважається смуга території, яка має протяг у довжину і обмежена червоними (синіми, зеленими лініями) (рис.12.3).
Примітка.
1. Червоні (сині, зелені) лінії являють собою умовні графічні зображення для позначення на кресленнях генеральних планів (ГП) меж кордонів різних функціональних зон територій поселення. За їх допомогою на кресленнях фіксують території для забудови: червоними лініями - транспортні комунікації, зеленими -ландшафтні зони, синіми - межі водоймищ.
У межах червоних ліній вкладається вся структура вулиці, тобто повний набір елементів її обладнання, облаштування і технічного оснащення, які мають назву елементів поперечного профілю.
У межах червоних ліній на територіях вулиць не допускається розташування капітальних будинків та будь-яких їх частин, які виступають за зовнішній контур плану будівель, не планується також розміщення будь-яких інших об'ємних споруд.
Окрім червоних ліній в ряді випадків встановлюються “лінії регулювання забудови”, що можуть співпадати з червоними лініями або формуватися самостійно.
По відношенню до території мікрорайонів-житлових комплексів - кварталів вулиці -дороги є їх зовнішними компонентами планування, тобто виконують роль їх меж - кордонів. Під терміном "проїзд" мається на увазі внутрішня автомобільна траса мікрорайону-житлового ко-мплексу-кварталу, по якій здійснюється в'їзд на його територію з вулиць-доріг, а потім і під'їзд до будинків, споруд або площинних об'єктів.
Проїзди на кресленнях генеральних планів червоними лініями не виділяються.
Під терміном “пішохідні вулиці і дороги” розуміються ізольовані від полотна проїжджої частини вулиці або проїзду тротуари, доріжки, алеї, що прокладаються поза проїжджих трас або вздовж них.
Основи проектування дорожньо-вуличної мережі населених місць пов'язані з формуванням цілісної системи взаємозв'язаних комунікацій, планувальний зміст яких полягає в розподілі основних транспортних потоків по трасах різного функціонального призначення із різноманітними містобудівними, швидкісними і технічними умовами руху транспорту, руху пішохідного та велосипедного, а також у виконанні вимог охорони навколишнього середовища.
Норми проектування [1,2] встановлюють основні категорії вулиць і доріг, у відповідності з якими приймаються їх містобудівні характеристики, встановлюються планувальні параметри, проектуються поперечні профілі і конструкції дорожних одягів.
Рис.12.3. Схема плану червоних (зелених і синіх) ліній житлового району поселення |
Дата добавления: 2015-06-12; просмотров: 1362;