Вторинні параметри впливу
Вторинні параметри впливу, як і вторинні параметри передачі, описують процес впливу, тобто описують, як змінюється потужність впливу при переході з однієї лінії на іншу.
Частіше за все вплив одного кабельного кола на інше описується перехідним загасанням на ближньому кінці лінії (біля генератора) А0, або захищеністю від перехідної розмови на дальньому кінці лінії (біля навантаження) Аз. Ці величини визначаються порівнянням потужностей в колі, що впливає, та в колі, що зазнає впливу, відповідно на ближньому та дальньому кінцях лінії (рис. 23) (8,9):
А0 = 10 lg (P10 /P20), (8)
Аз = 10 lg (P1l /P2l). (9)
Подивіться уважно на рис.23 та на формули, що наведені вище. Зверніть увагу на те, що в чисельнику під знаком логарифма стоїть потужність корисного сигналу, а в знаменнику – потужність завади. Таким чином, перехідні загасання – це відношення сигнал/завада на ближньому та дальньому кінцях лінії, що виражено в логарифмічних одиницях.
Для того, щоб зв’язок був якісним, треба, щоб ці величини були досить великими, бо саме вони визначають рівень перешкод, які одне коло створює для іншого; тобто, чим більші ці величини, тим меншим є перехід енергії з одного кабельного кола на інше.
Додамо також, що роль вторинних параметрів впливу набагато більше, ніж роль первинних, тому що провести точне вимірювання первинних параметрів впливу можна тільки в діапазоні низьких частот. В діапазоні низьких частот довжина хвилі сигналу досить велика, тому буде малим фазовий зсув сигналу, що пройшов відстань до точки переходу з кола, що впливає, на коло, що зазнає впливу, та повернувся по цьому колу до точки, де включений генератор. В цьому разі різниця між виміряним значенням первинного параметра впливу та дійсним буде невелика. На високих частотах довжина хвилі сигналу маленька, і цей фазовий зсув стає великим, тому й буде велика різниця між виміряним та реальним значенням первинного параметра впливу. При вимірюванні вторинних параметрів передачі ці проблеми не виникають.
Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 1474;