Методи обстеження пасажиропотоків

Для виявлення пасажиропотоків, розподілу їх по напрямках, збору даних про зміни пасажиропотоків у часі, проводяться обстеження.

Методи обстеження класифікуються по ряду ознак:

Ø по тривалості охоплюваного періоду: систематичні (щодня, щотижня й т.д.), разові (короткочасні);

Ø по ширині обсягу: суцільні (одночасно по всій транспортній мережі району, що обслуговує, ) у середньому 1 раз в 3 роки; вибірковий (по окремих районах руху) 1 раз у квартал;

Ø по способу проведення:

а) анкетний метод (шляхом заповнення попередньо розроблених спеціальних опитних анкет)

б) звітно-статистичний метод ґрунтується на білетно-залікових аркушах і кількості проданих квитках

в) талонний метод (шляхом видачі обліковцям спеціально заготовлених талонів)

г) табличний метод (проводиться обліковцями розташованими усередині автобуса біля кожних дверей, шляхом заповнення заздалегідь заготовлених таблиць)

д) візуальний або окомірний метод (шляхом збору даних на маршрутах зі значним пасажиро обміном, проводиться візуально по бальній системі від 1 до 5 балів). Їм можуть користуватися водії або кондуктори.

е) силуетний метод - різновид візуального (по 5-ти бальній системі, шляхом набору силуетів по типах автобусів)

ж) опитуваний - шляхом опитування обліковцем у салоні пасажирів, цей метод дозволяє визначити дані про кореспонденції пасажирів.

Рис.1.8 Методи обстеження пасажиропотоків

 

Ø Метод автоматизованого обстеження:

а) неконтактний метод ґрунтується на використанні фотоелементів, ефективний тільки при рядку роздільному вході-виході пасажирів;

б) контактний метод заснований по обліку вхідних і вихідних пасажирів по їхньому впливі на контактні сходи, пов'язані з дешифраторами.

Результати обстеження пасажиропотоків використають як для поліпшення організації перевезень пасажирів на діючих маршрутах, так і для організації транспортної мережі в цілому. За матеріалами обстеження можна встановити й основні техніко-експлуатаційні показники роботи автобусів: обсяг перевезень, пасажирооборот, середню дальність поїздки пасажирів, наповнення автобусів й їхнє число на маршруті, час рейсу, пробіг за час в рейсі.

 








Дата добавления: 2015-05-30; просмотров: 5605;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.