МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ ДВИГУНА ВІД ПОПАДАННЯ ВОДИ
Механізм служить для автоматичного запобігання попадання в двигун води через випускні та впускні колектори при подоланні водних перешкод вплав під час зупинки двигуна.
Технічна характеристика:
Тип – клапанний, з механічним приводом.
Кількість клапанів ……………………..3 од.
Механізм включає :
дві клапанні коробки 8 (рис.111)з тарільчатими клапанами;
клапан ежектора відсосу газів з силового відділення 10 (рис. 113);
привод керування клапанами; вимикач “ПЛАВ” 3 (рис. 113) на щитку механіка-водія; реле РКД в релейній коробці 20 (рис. 113) захисту КР – 40-1с;
сигнальна лампа “КЛАПАН” 2 (рис. 113) на центральному щитку.
Принцип роботи механізму заключається в тому, що дві клапанні коробки запобігають попаданню води в двигун з короба ежектору через випускні колектори, а клапан захисту ежектора відсосу газів з силового відділення – попаданню води у силове відділення.
Клапанна коробка включає :
корпус;
клапан;
зливний клапан;
важільний механізм;
стопор.
Клапан ежектору відсосу газів з силового відділення захищає силове відділення від проникнення води через ежектор відсосу газів. Він відкривається та закривається одночасно з захисними клапанами.
Захисні клапани при працюючому двигуні повинні бути завжди відкритими. У випадку зупинки двигуна машини на плаву вони автоматично закриваються і розділяють випускні колектори двигуна від випускних колекторів ежектора, тим самим запобігаючи можливості попадання води в циліндри двигуна через випускний тракт.
Для запобігання попадання води в двигун через ежектор відсосу пилу повітроочисника і впускні колектори встановлений клапан, який закривається одночасно з підняттям хвилевідбивного щитка і повітрозабірної труби.
Привід механізму захисту електричний, автоматичної дії та дублюється ручним взводом.
Електричний привод включає:
замок;
шток, пов’язаний тросами з клапанами;
електромагніт;
кінцевий вимикач;
реле РКД.
Ручний привід включає:
рукоятку з ексцентриком;
шток з пружиною;
тросики;
ролик.
Принцип роботи механізму:Під час руху на суші рукоятка ручного приводу взводу клапанів повинна бути у нижньому положенні і закріплена у кліпсах.
Вимикач “ПЛАВ” на центральному щітку приладів механіка-водія вимкнений. Сигнальна лампочка “КЛАПАН” не горить. Всі захисні клапани відкриті, а зливні- закриті.
Перед подоланням водної перешкоди система захисту двигуна приводиться в готовність, для чого рукоятка приводу переводиться у верхнє положення і закріплюється в кліпсах, при працюючому двигуні вмикається тумблер “ПЛАВ” на центральному щитку приладів механіка-водія.
Реле РКД (реле клапанів двигуна) при працюючому двигуні весь час знаходиться під напругою працюючого генератора і своїми контактами розмикає ланцюг живлення тягового електромагніта. При включенні тумблера "ПЛАВ" підготовлюється до спрацювання ланцюг живлення тягового електромагніта.
При зупинці двигуна реле РКД лишається живлення і замикає ланцюг тягового електромагніту. Електромагніт втягує серцевину зі штоком, звільняючи кульки, яки звільняють поворотний важіль, що утримував захисні клапани у відкритому положенні і під дією пружини захисні клапани закриваються, а зливні- відкриваються. Поворотний важіль, захоплений тросами, діє на кінцевий вимикач, який розмикає ланцюг живлення тягового електромагніта і замикає ланцюг живлення сигнальної лампочки “КЛАПАН”.
Відкривають захисні клапани при вимкненому вимикачі “ПЛАВ” поворотом рукоятки взводу захисних клапанів в нижнє положення. При цьому натягнуться троси, поворотний важіль повертається в початкове положення, кульки заходять в пази і утримуються штоком. Стопор фіксує троси у взведеному положенні, при якому захисні клапани відкриті, а зливні- закриті. Поворотний важіль діє на кінцевий вимикач, розмикає ланцюг живлення сигнальної лампочки “КЛАПАН” і замикає ланцюг живлення тягового реле.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 1983;