Метод «Займи позицію».
Вид діяльності «Займи позицію» допомогає з’ясувати, який спектр думок може існувати щодо обговорюваного питання. Надається можливість висловитися кожному, продемонструвати різні думки за темою, обґрунтувати свою позицію, знайти і висловити найбільш переконливі аргументи, порівняти їх з аргументами інших. Метод “займи позицію вчить толерантності та коректності в обговоренні найбільш гострих проблем.
Діяльність викладача по реалізації методу «Займи позицію»:
- На дошці чи біля окремих столів прикріпляються плакати “Так”, “Ні”, “Не знаю”.
- Викладач називає тему та пропонує студентам висловити почергово свою думку з досліджуваної теми.
- Після цього студентам пропонується стати біля того плаката (“так”, “ні”, “не знаю”), який відповідає його позиції.
- Далі студентам пропонується підготуватися до обґрунтування своєї позиції, самостійно або в групі своїх однодумців дібрати декілька найбільш сильних аргументів, які можуть переконати інших у власній правоті, висловити свої аргументи аудиторії.
- У цей час іншим учасникам пропонується уважно вислухати аргументи та пропозиції однокурсників.
- Якщо після обговорення дискусійного питання студенти змінюють точку зору, то вони переходять до іншого плаката і пояснюють причину своїх дій, а також називають найбільш переконливу ідею чи аргумент протилежної сторони, спираючись на думки студентів.
- Підсумки роботи підводить викладач.
Метод «Займи позицію» найбільш ефективний при вивченні соціально-гуманітарних дисциплін, де особливої актуальності набуває формування вмінь етично і коректно аргументувати своє відношення до соціально-політичних та історичних подій.
Дата добавления: 2015-04-10; просмотров: 2735;