Виготовлення основних частин візків
Рама візка штамповано-зварювальної конструкції складають з попередньо виготовлених технологічних складових частин, які містять 2-і бокові повздовжні балки, 2-і середні поперечні балки, повздовжні проміжні та кінцеві балки з кронштейнами для кріплення важільно-гальмівної передачі.
Бокову повздовжню балку рами коробчастого перетину виготовляють з 2-ох швелерів № 20. На кінцях швелерів у вертикальній полці роблять клиноподібні вирізи і з 2-ох боків приварюють електрозварюванням. Зварювання повздовжні швів виконують автоматом ТС-32 під шаром флюсу.
Зібрану балку передають на наступну позицію, де у поворотному кондукторі встановлюють посилюючи нижні та верхні листи, обечайки наскрізних отворів та накладки. Потім деталі балки закріплюють притискачами кондуктора, з¢єднають між собою прихватками, а потім зварюють напівавтоматичним зварюванням у середовищі вуглекислого газу.
Середні поперечні балки рами також мають у поперечному перетині коробчастий профіль і зварюються із штампованих листів.
Повздовжні допоміжні та кінцеві поперечні балки рами виготовляють методом гарячої штамповки з листової сталі товщиною 14 мм.
Загальне складання рами виконується на стаціонарному кондукторі. Після суміщення складальних одиниць, вони піджимаються пневмоприжимами. Складові частини рами з¢єднають прихватками, а потім зварюють напівавтоматами А-537, А-547У у середовищі вуглекислого газу.
Після закінчення зварювання рама направляється на стенд другого складання, де по накладному кондуктору приварюють напівавтоматичним зварюванням опорні плити шпінтонів буксових комплектів.
Після завершення усіх складально-зварювальних операцій рама передається конвеєром на дільницю дробоструминного очищення, грунтування, фарбування та сушки.
Надресорна балка (НБ) виконується у вигляді зварювальної конструкції коробчастого перетину і складається з верхнього поясу, хрестовини, опорних елементів, кронштейнів повідців, опор ковзанів.
Складання балки виконується на потоковій лінії (ПЛ).
1 позиція ПЛ обладнана кондуктором на якому встановлюють базову деталь – верхній пояс. Потім встановлюють хрестовину, опорні деталі та бокові листи. Складені частини зварюють з внутрішнього боку. Після цього укладають нижній пояс балки, посилюючи накладки і з’єднують їх з боковими листами за допомогою прихваток.
ІІ позиція призначена для зварювання складеної НБ і обладнана 2-ох стійчатим кантувачем.
На ІІІ позиції на балку монтують кронштейни гідравлічних гасильників коливань та повідців, опори ковзанів.
Складання виконується у поворотному кондукторі. Складені деталі скріплюють прихватками і передають НБ на ІУ позицію.
ІУ позиція обладнана кантувачем для остаточного складання та зварювання балки. Тут же зачищають зварювальні шви.
Зварювальні роботи на І-ІУ позиціях проводять у середовищі вуглекислого газу з використанням напівавтоматів А-547У, А-537.
На У позиції НБ розміщують на контрольний стенд, перевіряють її геометричні розміри, оглядають зварювальні шви і перевіряють їх за допомогою ультразвукового дефектоскопа.
На УІ позиції виконують дробіструминну обробку балки у камері прохідного типу від пригарів, шлаку, зварювальних бризк.
Після очищення балку фарбують, сушать та передають на дільницю складання візка.
Дата добавления: 2015-02-28; просмотров: 1004;