Виготовлення деталей засобів вимірювання з пластмас
В приладобудуванні пластмаси є міцним конструкційним та електротехнічним матеріалом. Вони легкі, добре протистоять корозії, мають низький коефіцієнт тертя, мають підвищену зносостійкість, володіють добрими ізоляційними властивостями.
Основною складовою пластмас є полімери - синтетичні органічні сполуки. Деякі види пластмас складаються цілком з полімеру, але частіше пластмаса являє собою композицію з полімеру , пластифікатора, наповнювача та барвника. Наповнювачі (деревна мука, тальк, азбест, скловолокно, різні тканини та ін.) надають виробам необхідну міцність, жаростійкість, теплостійкість та електротехнічні властивості.
В залежності від температурного характеру затвердіння всі пластмаси ділять на:
- термопластичні;
- термореактивні.
Термопластичні пластмаси при нагріванні набувають пластичних властивостей та розплавлюються, а при охолоджені повертаються в твердопружний стан. Повторне нагрівання знову призводить до пластичності.
Термореактивніпластмаси при нагріванні необернено переходять в пластичний стан з подальшим затвердінням та набуванням пружні властивостей. При повторному нагріванні вони залишаються твердими або згорають, не розплавлюючись.
Дата добавления: 2015-03-07; просмотров: 1018;