Типи сховищ нафти
В даний час у зв'язку з падінням видобутку нафти і відповідного зниження виробництва нафтопродуктів кількість нафтобаз скоротилося. Одночасно всі нафтові компанії ведуть активне будівництво автозаправних станцій.
Нафтобазами називаються підприємства, що складаються з комплексу споруд і установок, призначених для прийому, зберігання та відпуску нафтопродуктів споживачам.
Основне призначення нафтобаз – забезпечити безперебійне постачання промисловості, транспорту, сільського господарства та інших споживачів нафтопродуктами в необхідній кількості та асортименті; збереження якості нафтопродуктів і скорочення до мінімуму їх втрат при прийманні, зберіганні і відпустці споживачам.
Нафтобази становлять велику небезпеку в пожежному відношенні. Найбільш пожежонебезпечними об'єктами є резервуари. Тому за критерій пожежонебезпеки нафтобаз прийнятий сумарний обсяг резервуарного парку. Його величина покладена в основу поділу нафтобаз на категорії залежно від загального обсягу резервуарного парку (м3).
Залежно від категорії нафтобаз будівельними нормами і правилами встановлюються мінімально допустимі відстані до сусідніх об'єктів, наприклад, відстань від нафтобаз I категорії до житлових та громадських будівель повинно бути не менше 200 м, а від нафтобаз II і III категорії - не менше 100 м.
За принципом оперативної діяльності нафтобази діляться на перевалочні, розподільні і перевалочно-розподільні.
Перевалочні нафтобази призначені для перевантаження (перевалки) нафтопродуктів з одного виду транспорту на інший. Розміщують їх на берегах судноплавних річок і озер, поблизу морських портів, великих залізничних магістралей, проміжних перекачувальних станцій нафтопродуктопроводів. Роль кінцевого пункту магістрального нафтопродуктопровода (МНВП) також зазвичай грає перевалочна нафтобаза.
Розподільні нафтобази призначені для нетривалого зберігання нафтопродуктів і постачання ними споживачів обслуговується району. Їх поділяють на оперативні, обслуговуючі лише місцевих споживачів, і сезонного зберігання, призначені як для задоволення місцевих потреб, так і для компенсації нерівномірності подачі нафтопродуктів на оперативні нафтобази, що входять в зону впливу нафтобази сезонного зберігання.
Перевалочно-розподільні нафтобази поєднують функції перевалочних і розподільних нафтобаз.
За транспортними зв'язках нафтобази діляться на залізничні, водно-залізничні, трубопровідні та бази, які отримують нафтопродукти автотранспортом.
За номенклатурою зберігання нафтопродуктів розрізняють нафтобази загального зберігання, тільки для світлих нафтопродуктів, тільки для темних нафтопродуктів та ін.
Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 952;