Резервуари нафтобаз

Тільки на великих нафтобазах резервуарні парки сумірні з аналогічними об'єктами магістральних трубопроводів. У переважній же більшості їх сумарний обсяг не перевищує декількох десятків тисяч кубометрів.

У зв'язку з відносно малими обсягами річної реалізації загальна ємність резервуарів під кожен нафтопродукт зазвичай невелика. Крім того, за «Нормами проектування» для кожного нафтопродукту має бути передбачено не менше 2-х резервуарів. Робиться це для того, щоб один з них при необхідності можна було вивести в ремонт. Тому одинична ємність резервуарів на нафтобазах, як правило, невелика і складає від 100 до 5000 м3.

На нафтобазах, як і на перекачувальних станціях нафтопроводів і нафтопродуктопроводів, застосовуються:

1) резервуари вертикальні сталеві (типу РВС);

2) резервуари горизонтальні сталеві (типу РГС);

3) залізобетонні резервуари (типу ЖБР).

Резервуари типів РВС і РГС використовуються для зберігання як світлих, так і темних нафтопродуктів, а типу ЖБР – тільки для темних.

Устаткування резервуарів для світлих нафтопродуктів практично таке ж, як у нафтових: виключені тільки системи підігріву та розмиву донних відкладень. На резервуарах для темних нафтопродуктів система підігріву збережена, але роль дихальної арматури грає вентиляційний патрубок, що з'єднує газовий простір резервуара з атмосферою безпосередньо. Це стало можливим завдяки низькій випаровуваності темних нафтопродуктів.

Розташовуються резервуари на території нафтобаз групами: окремо для світлих нафтопродуктів, окремо – для темних.

Рис. 16.1. Схема розташування обладнання на вертикальних резервуарах для високов'язких нафтопродуктів:

1 - світловий люк; 2 - вентиляційний патрубок; 3 - замірний люк; 4 - прилад для виміру рівня; 5 - люк-лаз; 6 - сифонний кран; 7 - підйомна труба (з шарніром [а], роликовим блоком [б] і ручною лебідкою [в]); 8 - перепускний пристрій; 9 - патрубок пріемораздаточний; 10 - положення другого підйомної труби (за умови її установки); 11 - вісь сходи; 12 - крайнє положення приемо- роздавальних патрубків по відношенню до осі сходів

 








Дата добавления: 2015-02-25; просмотров: 928;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.